По суті, рішення РНБО – це рішення Президента України – Арсен Аваков

 
Рада Нацбезпеки та оборони – орган, який напрацьовує стратегії, що приймаються та імплементуються указами президента. Але коли РНБО «на хайпі» перетворилося на орган зі штампування санкцій – це неприпустимо. 
 
Про це заявив ексміністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у програмі “Народ проти” на телеканалі “Україна 24”.
 
За його словами, Україна має право захищатися від будь-яких іноземних агентів впливу, тому що це відповідає національним інтересам, але закон не передбачає можливості введення санкцій проти громадян України.
 
“І на першому-другому РНБО була дискусія з цього приводу. Кілька людей виступило. Але це не було підтримано. У результаті РНБО призначається указами президента. Усіх призначив – усіх звільнив. Тобто, по суті, рішення РНБО – це рішення президента України. Знову вертикалізація влади без балансу”, – зазначив Аваков.
 
За словами ексміністра, практика введення санкцій проти громадян України списками з десятків осіб – незаконна.
 
“Я приходив і чекав. І мені за п’ять хвилин до засідання давали папку. Я відкривав її та уважно читав, потім піднімав голову і говорив: “Слухайте, а ось ця фірма – вона сюди внесена на підставі чого?”. Вони кажуть: “Як? Подивіться, там є оперативна довідка”. Я говорив: “У мене таких довідок повний стіл завалений, вони – половина неправдиві, а іншу половину треба доопрацьовувати. На підставі чого?”. Це гігантська проблема. Це спрощення процедур”, – розповів колишній міністр.