По Одесі. Арсен Аваков

Буду мало емоційний – більш інформативний.

Міліція в Одесі діяла потворно, можливо злочинно. Все керівництво одеського главку звільнено з посад. Ведеться розслідування щодо їх діяльності. Ніякого сором’язливого прикриття «честі мундира» не буде. Як не буде і огульного паплюження. Але, давайте сором’язливо не прикривати й інших «героїв». Інакше ми ніколи не винесемо вірних уроків з таких подій.

Працювати сьогодні і так вкрай складно, а тут ..

Факт перший – в день сутичок, коли проукраїнська хода уболівальників зіткнулася з анти майданом, всіх керівників міліції прокурор зібрав на нараду «як правильно боротися з заворушеннями». Нарада тривала, як мене поінформували, при вимкнених телефонах, чотири (!!) години. З 12 до 16 годин. Хода уболівальників почалася в 15 …

Факт другий – понад 100 затриманих в ніч після заворушень і смертей міліція мала намір етапувати для суду і утримання під вартою в інший регіон негайно, щоб попередити можливі заворушення. Прокурор заборонив.

Факт третій – сьогодні після того, як натовп сепаратистів заблокувала міськуправління Одеси і увірвалося у двір, прокурор прийняв рішення відпустити затриманих ..
На тому все.

* *
P / S Написав ці рядки в польовому таборі АТО. Неподалік від Слов’янська. Останні кілька днів я майже весь час проводжу разом з підрозділами МВС, ЗСУ, СБУ. Тут, на передовій всі умовності відходять на другий план. Тут стріляють. Тут все стає чорно-білим. Тому, так особливо «дістала» «підтримка» тіньових «героїв» на тлі й без того множинної зради, безвілля і в міліцейських, і  багатьох державних структурах.

Ми тут постараємося не підвести. Закінчимо справу тут – обов’язково поїду в Одесу. Роботи багато. Для всіх.