ПИТАННЯ. Арсен Аваков

 1. Затримали зараз одного з організаторів захоплення ОДА і сепаратиські мітинги в Луганську – Арсена Клінчаєва. Закономірний підсумок. Втім, це вирішить суд.Питання в іншому, як реагувати на відео вчорашнього «громадянського арешту» народним депутатом Олегом Ляшко Клінчаєва, що викладено в мережі?!
 1. Затримали Михайла Добкіна. Уявляю яку істерію завтра розгорнуть «соратники по боротьбі». Я зовсім без емоцій якось це прийняв. Просто згадав його пости про необхідність вбивати, пактах Молотова-Ріббентропа, «надсилання» Галичини і ідіотичну сесію Харківської облради в футболках беркута. Напевно, треба було б покопатися і витягнути з пам’яті за останні роки щось ще .. так кажу ж вам – емоцій на нього практично немає, як і особистого .. Відгорів. Напевно нинішнє лихоліття зжерло всі ці мої емоції до нього. Нехай залишаються тільки факти і нехай, про банальність, все визначить суд і слідство. ВОНИ відкрили ящик Пандори політичних переслідувань, і НАМ точно не варто грати так само. За інакомислення не мають на. Так, ось як бути із закликами, які дестабілізують країну? Яка міра відповідальності? Це і є питання, яким задається ГПУ і СБУ завтра в суді у міру відповідальності Добкіна.
 2. Кримінальний розшук МВС знайшов викрадених дівчаток журналісток в Криму. Ведуться переговори. Дасть Бог – все буде добре. Було б добре, та варто почекати результату. Так, на полях зауважу, що розуміємо всіх що беруть участь в утриманні дівчат. Воно вам точно треба, хлопці? Нехай розв’язка буде швидкої і позитивною.
 3. Завтра вноситься в парламент Закон про Національну гвардію України. Найближчим часом оголосимо мобілізацію в Національну гвардію. Двадцять тисяч гвардійців будуть покликані для охорони кордонів України і громадського порядку в країні. Це – як відповідь на дестабілізацію ззовні. І це не військова відповідь – це буде організований відповідь громадянського суспільства. Хто не знає, зазначу що у військкоматах країни ініціативно запросили мобілізацію кілька десятків тисяч чоловік. І це поза системою організованою цілеспрямованої мобілізації в Україні.
 4. На суму близько 70 млн. $, близько 60 тис. тонн – наші слідчі МВС заарештували паливо в Одесі, що належить одній з компаній Курченко. По всій країні ми проводимо вилучення активів з виявлених злочинних за нашою оцінкою схем. Вилучене паливо передаємо на зберігання до Міністерства оборони. Актуально, правда? Нехай зберігають, саме час .
 5. А в Донецьку увечері затримали разом з СБУ російського Грушника при певних компрометуючих цю спецслужбу обставин. От не знаю, чи захоче завтра Валентин Наливайченко про це говорити або віддасть перевагу поки замовчування ?!
 6. Сьоме питання, але зовсім не в сьому чергу .. Зовсім, зовсім не хочу нічого говорити про розслідування справи про масові вбивства. Знаю, що Вам болить це більше іншого, знаю! Я був на тих же вулицях і в той же час. Знаю, що важливіше може нічого і немає в цій сьогоднішній купі повсякденного бедламу що відбувається навколо! Знаю. Чую прокляття і звинувачення, чую поради та інформацію. Але почуйте і Ви, дорогі мої – поки нічого розповідати публічно не можна. Ми не кіно дивимося і не детектив читаємо – розслідується наше реальне горе – і, треба робити все правильно. Так вимагають і просять професійні слідчі і дізнавці, що працюють в групі МВС, СБУ, ГПУ І УДО – ті, що працюють у справі. Є й інформація і прогрес, і намітки розуміння. Є. Як тільки з’явиться перша можливість інформувати без шкоди для справи – негайно видам все можливе. А поки, прошу, потерпіть .. Тут питань, знаю, у Вас тисячі – але, прошу Вас зрозуміти.
 7. Ви задаєте питання чому в тих чи інших епізодах міліція не втручається, веде себе не вірно, не проявляє своїх кращих якостей, “ні з народом” .. посилаєте прокляття, особисті образи, обурюєтеся, вимагаєте .. Розумію, приймаю – а куди діватися. така точка кипіння! Ну якщо вже ніч, і вирішив написати кілька пунктів для Вас – заодно і запитаю.

А ви дійсно вважаєте, що з призначенням нового міністра, вся та, вибудувана останніми роками порочна репресивна машина МВС, за помахом чарівної палички зміниться? Ви правда вважали, що з приходом нової влади і нового міністра в лічені дні більш ніж 200 тисячний загін співробітників МВС по всій країні позбудеться від всіх вад і буде випромінювати позитив і творення? Що ті, хто вчора ще кришував злочинні схеми, сьогодні стануть їх негайно викривати? Що відразу вдасться виявити і позбудеться від всіх корупціонерів в системі? .. Таких питань десятки. І на них треба відповідати МЕНІ – по суті, а не в риторичному побудові, що я дозволив собі на початку цього пункту-міркування.

Така вже точка кипіння і обурення в суспільстві яку ми проходимо, така і точка падіння .. Треба говорити чесно – в ряді областей і підрозділів міліція знаходиться на межі керованості та адекватності. І ми невелика поки група новоприбулих до Міністерства, важко працюємо, щоб утримувати ситуацію. Критично важливо відновити життєздатність і функціональність чинного механізму, з одночасною щепленням змін в раніше дискредитованої системі. Це процес. Чи не простий і важкий. Гримаси цього процесу випирають то тут, то там і ви це бачите. Це так, від цього нікуди не дітися. Не треба нікому брехати .. зміни і відновлення зі стану пост революційної грогі йдуть повільно і важко. Але йдуть! І, розраховую, що перші, найнебезпечніші пороги переходу вже пройдені …

 1. Весь час питають. Починаючи з першої години призначення: Піду я у відставку? Безсумнівно піду. Я не сприймаю це місце роботи як вінець кар’єри або омріяне місце – зовсім немає. Швидше як голгофу необхідності. Швидше – як місце осередку негативу і гніву, адресованого цього місця роботи. Швидше, як квінтесенція прямій лінії обурення до влади. І це справедлива реакція людей на те що відбувалося і за інерцією відбувається в МВС.

Після трьох важких місяців Майдану – друзі поклали на мене ще більше не просту задачу. І мені не легко. Нуль захоплення, нуль позитиву, але 100% розуміння відповідальності і необхідності – ось як я це сприймаю. Я зроблю те, що повинен і неодмінно піду. Може і з негативом, і з прокльонами слідом, але з розумінням того, що робив все чесно і те, що вимагала необхідність моменту. Для мене це важливіше. Ми живемо не під час популярних поз ..

 1. Сьогодні запитують – чи літав я за державний рахунок чартером до Харкова 4 березня? Відповідь – я оплатив власним коштом за квиток свій і дружини по 670 $ за кожен – в літаку, що летів до Харкова з Жулян, скориставшись нагодою харків’ян що летять. І заощадив півдня часу. Розумів, що запитають – платив відразу Квитанції є в моїй прес-службі, кого цікавить.
 2. Мандат депутата? Так, я написав заяву про складання депутатського мандата.
 3. Саша Білий, Коля Чорний .. залишу відповіді на потім. На столі звіт по більш ніж 50 банкам-мийках на завтрашнє нараду. Хочемо остаточно і жорстко перекрити цей рудимент колишньої “сімейної системи” разом з побратимом, другом і екс-комендантом Майдану, а нині главою НБУ, чудовим фінансистом – Степаном Кубів. Коли говориш з Степаном, не можна бути не підготовленим-потрібно бути компетентним, а ніч коротка.

ПИТАННЯ .. їх завжди багато .. така людина, така точка кипіння сьогодні. Всі утворюється, залишаємося оптимістами! До наступних відповідей.