Підписано меморандум про обмін інформацією в частині корупційних правопорушень

Сьогодні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Міністр юстиції Павло Петренко, керівник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник за участі голови представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського підписали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією. Документ забезпечить доступ до реєстрів Мін’юсту детективам і слідчим МВС і НАБУ з метою консолідації зусиль в частині попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень.

«Підписанням цього меморандуму ми формуємо нові взаємини між нашими відомствами. Ми відкриваємо всі бази для єдиної мети – боротьби з корупцією.

Це початок великої практичної роботи, яку ми будемо проводити», – зазначив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Ми закликаємо наших колег з інших відомств, з Фіскальної служби, з Міністерства аграрної політики, агентства із земельних ресурсів для того, щоб вони так само забезпечили доступ до всіх баз даних для наших детективів і слідчих, щоб кримінальні розслідування по корупційних справах швидко завершувалися, і це була превенція для кожного чиновника », – заявив міністр юстиції Павло Петренко.

«Скоріш за все, як тільки будуть створені робочі органи, до нас ще приєднається Національне агентство антикорупційне», – зазначив глава МВС Арсен Аваков.

«Я, як слідчий, можу сказати. Раніше на збір інформації, що міститься в цих реєстрах, до яких ми отримуємо доступ, слідчий витрачав на це місяць, а можливо і більше часу. Зараз, завдяки тому, що буде отриманий прямий доступ до баз даних, не тільки Міністерства юстиції, цей проміжок часу – місяць, буде займати 5 хвилин», – підкреслив глава НАБУ Артем Ситник