Під Києвом пройшов перший етап Всеукраїнських медико-волонтерських навчань

Організатори їх проведення відзначають, що подібні заходи пройдуть в кожному з 490 районних центрів держави. Мета цих навчань – налагодження взаємодії між волонтерськими організаціями та державними структурами на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

1

2

3

4
Рятувальники, медики, правоохоронці та волонтери рятували жертв умовного «теракту», який за легендою навчань стався на автовокзалі м. Обухів Київської області.

Рятувальники гасили пожежу, розбирали завали, відшукували поранених і доставляли їх до місця надання долікарської допомоги.

5

6

7

8
Фахівці ДСНС  надавали потерпілим необхідну психологічну допомогу.

9
Працівники медицини катастроф доставляли потерпілих каретами «швидкої» в лікарні.

10
Постраждалого в найбільш важкому стані в медичний заклад евакуювали на вертольоті.

11
Фахівці вибухотехнічної служби здійснили обстеження території автовокзалу на той випадок, якщо там ще залишилася вибухівка.

12
Добровольці, які пройшли курс навчання першим прийомам порятунку життя людини, мали можливість відпрацювати отримані знання на практиці. Представники волонтерського руху «Люди допомагають людям» активно надавали допомогу медикам.

13
Працівники міліції, які прибули на місце події, забезпечували охорону громадського порядку, а також з’ясовували обставини події.

14

15
За результатами навчань керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський наголосив на необхідності проведення таких занять, а також високо оцінив дії їх учасників.

16

17
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що подібні навчання – не “просто «Зірниця», а ситуація, в яку правоохоронці і рятувальники вже не раз потрапляли в містах на сході України.

18
За словами глави МВС, спільні дії волонтерів та державних структур – це відповідь на ту агресію, перед якою сьогодні опинилася Україна. Такі заходи слід провести по всій країні, щоб люди розуміли, як потрібно діяти в складній ситуації. Подібні дії повинні стати «цивільним злагодженням» подібно до того, як військові підрозділи проходять процес бойового злагодження.

19
– Це дуже важливо для нас, як важливо і те, щоб кожен громадянин України зрозумів: держава, влада, народ України буде захищений в будь-який непростій ситуації, – підкреслив глава МВС.