Ольга Айвазовська: Вперше МВС не є частиною чиєїсь виборчої стратегії

Таку думку про роль МВС на майбутніх виборах президента висловила координатор громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

За її словами, це перша виборча кампанія в Україні, коли є змагальність між органами правопорядку – СБУ, МВС та Генпрокуратурою. Немає монополії ані на силу, ані на слідчі функції. Без сумнівів, вплив правоохоронних структур є високим, як і їх превентивна функція. Багато з потенційних порушників при такому підході кілька разів подумають, перш ніж порушити закон.

Ольга Айвазовська також підкреслила аполітичну і незаангажовану позицію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова: «Очевидно, така позиція нервує багатьох гравців. Оскільки це єдина на моїй пам’яті виборча кампанія, коли МВС не є частиною виборчої стратегії одного з кандидатів».

Координатор громадянської мережі ОПОРА підтвердила, що на будь-яке звернення спостерігачів її організації про порушення з боку штабу або представника будь-якого кандидата поліція реагує в рівній мірі. А звинувачення в тому, що міністр «підіграє» Тимошенко, Ольга Айвазовська вважає абсурдними і бездоказовими.

«Напевно, недовіра до всіх політиків настільки висока, що заяви міністра МВС про чесні вибори сприймаються як визнання роботи на опозицію або будь-якого з кандидатів …», – констатувала вона.