НЦБ Інтерполу в Україні направило до Генерального секретаріату Інтерполу інформацію про можливу провокацію з боку РФ

11 грудня 2020 року Національне центральне бюро Інтерполу в Україні направило до Генерального секретаріату Міжнародної організації кримінальної поліції інформацію про можливу спробу неправомірного використання інформаційної системи Інтерпол.

В інформації, превентивно спрямованої Національним бюро в Україні в штаб-квартиру Інтерполу повідомлялося, що оприлюдненя в відкритих джерелах інформації наміру Слідчого Комітету РФ оголосити старшого сержанта НГУ Віталія Марківа в міжнародний розшук з використанням інструментів Інтерпол суперечить ст. 3 Статуту організації та порушує правила обробки інформації, оскільки звинувачення Віталія Марківа є необгрунтованими і політично заангажованим.

Генеральний секретаріат Інтерполу підтвердив отримання інформації та подякував українським колегам за співпрацю.
“Генеральний секретаріат підтверджує отримання Вашого повідомлення, наведеного нижче, і хотів би подякувати вашому Бюро за постійну участь в забезпеченні цілісності своїх баз даних Інтерполу”, – йдеться у листі-відповіді, отриманому НЦБ України в той же день 11 грудня 2020 р

Глава МВС Арсен Аваков підкреслив, що Національна поліція України системно моніторить інформацію по так званій “справі Марківа” і превентивно направила в Інтерпол відповідне попередження про можливу провокацію з боку РФ.

“Спроби путінського режиму організувати фейкову справу стосовно Нацгвардійця Віталія Марківа вже провалилися в суді Італії, тепер він намагається використовувати інструменти Інтерполу. Однак, Інтерпол – серйозна міжнародна організація, яка не допускає таких дешевих провокацій. Єдине, чого домігся слідком РФ – Віталій Марків поки не зможе подорожувати по Золотому кільцю Росії 🙂 Але так буде не завжди!”, – заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.