НПУ відсвяткувала другу річницю з дня створення – в Україні подолано пік злочинності, рівень довіри громадян перевищує 40%

Сьогодні, 4 серпня 2017 року, на Софійській площі в Києві відбулася урочиста церемонія з нагоди святкування Дня Національної поліції України.

У заході взяли участь Президент України Петро Порошенко, секретар РНБО Олександр Турчинов, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, а також голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Президент України Петро Порошенко підкреслив вагомість реформи поліції, подякував всьому особовому складу НПУ і всім, хто допомагає і підтримує Національну поліцію на цьому непростому шляху. Петро Порошенко підкреслив, що за два роки роботи Національної поліції України рівень довіри населення до правоохоронців виріс з 3-5% до 50%.

«Раніше рівень довіру до міліції був дуже низьким. Сьогодні ж більшість українців довіряють Національної поліції. Вони кажуть, що нова поліція – це найкраще свідчення того, що ми рухаємося правильною дорогою, що стратегія побудови Нацполіції вірна. Я хотів би попросити, – робіть все, шановні поліцейські, щоб не втратити цю довіру, а лише примножувати її», – зазначив Петро Порошенко.

Відзначимо, що кількість правопорушень, які припинила НПУ в першому півріччі 2017 року, уже перевищує показник минулого року. Понад 11 тисяч поліцейських працюють в 32 містах. Приступила до служби нова дорожня патрульна поліція: вже понад 60 екіпажів щодня патрулюють найважливіші магістралі міжнародного та загальнодержавного значення.

На жаль, останнім часом поліцейські і їх сім’ї все частіше віддають найдорожче (життя і здоров’я) за мир і спокій наших громадян.

«З початку становлення Національної поліції України маємо сумну статистику: 18 загиблих і близько 700 поранених поліцейських. І саме тому основним боргом перед суспільством є забезпечення поліцейських і їх сімей соціальними гарантіями. Як тих, які тільки прийшли на службу, так і тих, які присвятили їй все своє життя», – повідомив Глава держави.

Під час урочистостей Президент України вручив штандарт керівнику Національної поліції України Сергію Князеву. Цей штандарт виступає символом досягнень Національної поліції України в боротьбі зі злочинністю.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков привітав всіх поліцейських зі святом і подякував їм за службу:

«Сьогодні свято українських поліцейських. Свято порядку і служіння. Кожен з Вас, приймаючи Присягу перед українським народом, давав клятву «Служити і захищати». Це борг, почесний обов’язок – наданий вам кожним українським громадянином. Ця довіра громадян. Показники, відсотки прийдуть, але довіра понад усе. Буде довіра народу до поліції – будуть і показники, і якість служби! А зараз ми дійсно маємо перші позитивні результати. За що хочу подякувати всім в цілому і кожного з Вас. Ми йдемо по шляху перетворення і реформ. Міняємо нашу поліцейську структуру і змінюємося самі ».

Глава МВС ще раз підкреслив, що ключовою оцінкою роботи поліції є довіра людей, тому відомство не змогло пройти повз непросту ситуацію, що склалася у маленького громадянина країни Гліба.

«4-річний Гліб уже майже рік бореться з важкою недугою. Малюк впевнений, що хворобу можна подолати. Гліб хоче стати поліцейським і знає точно, що якщо надіти форму, якщо мати натхнення і впевненість, то він подолає разом з нами і злочинність, і хворобу », – заявив Арсен Аваков.

У день народження Гліба, в лікарні його відвідав глава Національної поліції України Сергій Князєв, який подарував хлопчикові спеціальну поліцейську форму. А в день народження поліції міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков від імені всієї поліцейської сім’ї вручив Глібу іменний поліцейський жетон. У цей день збулася ще одна заповітна мрія малюка – з Софійській площі він поїхав на поліцейському мотоциклі і візьме участь в цьому поліцейському патрулюванні міста Києва.

Наостанок міністр внутрішніх справ звернувся з настановою:

«Панове поліцейські, ваша робота – одна з найнеобхідніших і відповідальних в суспільстві. Служіть вірою і правдою українському народові. Довіра людей дорогого коштує, тому не обдуріть цю довіру! Чи не підведіть!»

Перші досягнення Нацполіції на шляху змін – заслуга кожного поліцейського, заявив міністр внутрішніх справ України на церемонії нагородження, приуроченої до другої річниці святкування Дня Національної поліції України. 60 кращих поліцейських країни отримали державні та відомчі нагороди.

В урочистих заходах взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Національної поліції Сергій Князєв, його перший заступник В’ячеслав Аброськін, а також керівники регіональних підрозділів поліції.

Глава МВС привітав поліцейських зі святом і подякував їм за участь в становленні української поліції, яка впевнено завойовує довіру громадян:

«Шановні поліцейські, сьогодні у нас свято – День Національної поліції. Свято кожного поліцейського. Свято порядку і закону. Кожен з Вас присягав на вірність українському народу – давав клятву «Служити і захищати». Суспільство делегувало нам це почесне право … Зараз в нашій країні час змін – змінюємося всі ми, змінюється наша поліцейська структура, змінюємося ми самі. І, Слава Богу, є вже перші позитивні результати. І за це я хочу подякувати кожному з вас і всіх в цілому! »

У свою чергу, Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів від імені Уряду подякував поліцейських і передав вітання від Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана:

«Працювати поліцейським – це більше, ніж робота, це – покликання. Служити людям, бути готовим запобігти злочинові, допомогти в біді, попередити біду, іноді ризикуючи власним життям, здатний далеко не кожен. Пишаюся, що сьогодні ми маємо сотні тисяч людей, які готові «служити і захищати».

У цей святковий день окремо хочу висловити слова подяки тим, хто взяв на себе надміру відповідальну місію і заклав фундамент реформування національної поліції – міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і керівнику Національної поліції Сергію Князеву. Ваші зусилля в забезпеченні порядку і безпеки на вулицях, спокою в будинках українських громадян були не марними. Адже за останній рік рівень правопорушень в Україні істотно знизився.

Дякую кожному, хто носить поліцейський жетон, хто щодня, заступаючи на службу, готовий пожертвувати власним здоров’ям і навіть життям, щоб зупинити руку злочинця. Бажаю здоров’я і сил Вам, удачі та натхнення у щоденній роботі, щастя і добра. Ваш успіх – успіх нашої країни. Зі святом!»

З нагоди святкування Дня Національної поліції України, глава МВС Арсен Аваков вручив 60 кращим співробітникам поліції державні та відомчі нагороди: Почесні грамоти та Подяки Кабінету міністрів України, Грамоти ВРУ і нагороди МВС «Вогнепальна зброя».

«Попереду нас чекає багато роботи, адже українці гідні того, щоб Національна поліція була на вищому рівні, як це прийнято в кращих демократіях світу. Тому найважливішою оцінкою і основним показником нашої роботи будуть не показники чи відсотки, а ДОВІРА ЛЮДЕЙ. Довіра понад усе. Звертаюся до Вас, панове поліцейські, цінуєте цю довіру! Служіть цій довірі! Чи не обдуріть цю довіру. Це вкрай важливо! Ми працюємо для УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ», – підсумував міністр внутрішніх справ.