НАЗКа підтвердило електронну декларацію Арсена Авакова за 2015 рік

В ході перевірки даного документа Національне агентство з питань запобігання корупції не виявив ознак незаконного збагачення і конфлікту інтересів. Підстав для притягнення глави МВС до кримінальної та адміністративної відповідальності немає.

НАЗКа підтвердило подану Арсеном Аваковим декларацію за 2015 рік і знайшло тільки одну помилку: вказавши дохід в одному рядку, декларант не повторив інформацію в іншому розділі.

Як вказує НАЗКа, Арсен Аваков продав картину художника А. Попова «Портрет дівчини» за 1,5 млн. грн. і вніс цю інформацію в розділ «Доходи, в тому числі подарунки». Однак в розділі «Витрати і угоди» він інформацію про продаж картини не відобразив, чим порушив вимоги ч. 10 п. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції».

Після перевірки декларації Агентство встановило точність оцінки задекларованих коштів, і не виявило ознак незаконного збагачення і конфлікту інтересів. Підстав для притягнення Арсена Авакова до кримінальної та адміністративної відповідальності немає, зазначено в рішенні НАЗКа.

Найближчим часом міністр внутрішніх справ подасть виправлену декларацію.

«Прочитав в пресі висновок НАЗКа з перевірки моєї декларації за 2015 рік. Вже не знаю, чи правда те, що написали журналісти – мені ніхто нічого не надсилав і не показував, але я радий – Нарешті! Після цілого оберемка запитів, в рамках яких мені довелося збирати довідки і документи – починаючи від торгово-промислової палати Італії і аж до завіреної копії книжки садового товариства на кілька соток городу з деревами в селі Коробочкине, Чугуївського району Харківської області. Стопка довідок, запитів, відповідей, підготовлених виписок і спрямованих у відповідь на запити документів, займає цілих 2 ящика письмового столу. Вперше я настільки повно збирав матеріали по розшифровці електронної декларації», – повідомив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що збір документів для заповнення декларації забирає багато часу і сил, але відмінно дисциплінує і змушує ретельніше ставитися до документів.

«Це все нормально – труднощі росту – необхідний перехідний період. Коли ми все звикнемо до такого ретельного відношенню до декларацій, потихеньку (а краще швидко) доведемо до розуму реєстри – відшліфуємо механізми перевірки, доведені до автоматизму без суб’єктивного фактора – то опинимося в зовсім іншому фінансово-правовому середовищі – комфортному і зрозумілому. Саме таке середовище і буде основою стабільної економіки зростання. Ніяк не інакше! А те, що після такої перевірки, при всіх моїх «друзях» і «доброзичливцях», НАЗКа підтвердило подану декларацію і знайшло тільки одну помилку в тому, що вказавши дохід в одному рядку, я не повторив її в іншому розділі – дуже радий! Це роз’яснення щодо заповнення форми я виправлю. А зібрані матеріали  декларації зшию у в фоліант, з висновком НАЗКа в кінці. І буду зберігати, як почесну грамоту першопрохідника 🙂 », – підсумував глава МВС.