Навіть якщо Зеленський буде генієм, він не може охопити усе, мають працювати професіонали – Арсен Аваков

Про це ексміністр внутрішніх справ заявив в ефірі програми «Народ проти» на телеканалі «Україна 24». За його словами, незважаючи на те, що за 2 роки Володимир Зеленський став зовсім іншою людиною, отримавши досвід і значно більший багаж знань, в державі повинні працювати інституційні механізми, інакше країна стикнеться з низкою проблем, які вже почали проявлятися.

«Усім нам властиво себе перебільшувати. Я теж про себе дуже гарної думки, переконаний, як і кожен про себе. Але я точно не можу розбиратися у всіх питаннях. Я не знаю, як розібратися в енергетиці, газі і фінансах – одночасно. Навіть якщо Зеленський буде генієм і набереться ще удвічі більше досвіду – він не може перекрити усі ці речі. І тому ми отримуємо: газу – немає, вугілля – немає. У нас теплий листопад на вулиці, а ми вже просимо аварійну допомогу у Білорусії та Росії – дайте нам електроенергії. А якщо Владімір Владіміровіч скаже – не дам? А якщо спочатку дам, а потім – вимкну? Ми до цього йшли? Це феноменальний, фундаментальний ідіотизм», – сказав Арсен Аваков.

Він зазначив, що вже невдовзі країна побачить «кричущу некомпетентність». Адже «система інерційна».

«На голову, як сніг упав, як щастя – прийшли 3$ мільярди від МВФ, подарунок. Купіть вугілля, газ – та що завгодно купіть, щоб пройти пік. Вони ці гроші витратили куди? Вони ці кошти витратили на «велике будівництво». Добра справа, дуже важлива і потрібна – підрядники заробляють, відсотки ідуть, все гарно. Але. При цьому ми зараз замерзнемо взимку? Дай Бог, щоб ні, але якщо? Який вихід, друкувати гроші? Отримати інфляційний двозначний відсоток? І оці усі баланси навіть найгеніальніший президент не втримає», – зазначив політик.

Він додав, що повноваження мають бути диверсифікованими професіоналам.

«Яким професіоналам? Міністра економіки – раз на три місяці міняють. Він тільки буде знати, де у нього туалет в міністерстві, де хто сидить і хто за що відповідає за три місяці. Повірте мені, я досвідчений міністр і розумію, як це працює. Ось це – гігантська проблема. І я закликаю виходити з неї тільки інституційними речами, винятково! Тому Конституційний суд повинен працювати, а не підробляти. Тому суди повинні працювати, а не підробляти. Я дуже хочу, щоб ми виходили з цього глухого кута так, як це прописано у Конституції. Не так, як хочуть переписати Конституцію чи закони, а саме так, як написано», – резюмував ексміністр .