Національна гвардія України відзначає 2-річчя з дня створення

Сьогодні, 26 березня, в Навчальному центрі Національної гвардії України в Нових Петрівцях на честь 2-річчя створення Президент України Петро Порошенко проінспектував забезпечення бойових підрозділів і рівень підготовки бійців. У заході взяли участь секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, міністр МВС Арсен Аваков і міністр оборони України Степан Полторак.

В ході огляду було продемонстровано бойову техніку, новітня амуніція, засоби зв’язку і озброєння, які відповідають сучасним міжнародним стандартам. Продемонстровані зразки дають можливість отримати уявлення про високу кваліфікацію бійців Нацгвардії, які впевнено користуються сучасними стрілецькими комплексами, зв’язком, електронно-технічним обладнанням і бойовими машинами.

«Старі машини, відсутність техніки, боєприпасів і забезпечення – це минуле. Тоді Національна гвардія була заснована тільки на великому ентузіазмі добровольців і вірі в те, що ми переможемо. Сьогодні це – сучасні зразки озброєння, військової техніки, впровадження новітніх підходів в логістиці, зв’язку і системах управління», – сказав Президент України Петро Порошенко.

Під час огляду нацгвардійці продемонстрували навички застосування зброї і спецзасобів, стрілецьку майстерність, тактичні напрацювання. Артилерійські розрахунки Національної гвардії продемонстрували ураження цілей з гармат і мінометів. Також підрозділом спецпризначення Національної гвардії «Омега» було проведено безпарашутне десантування з вертольотів з подальшим проведенням штурму укріплень умовного противника.

Крім того, на полігоні були змодельовані ситуації ведення позиційного бою і збройних зіткнень в умовах міської забудови. Бійці Нацгвардії показали високу майстерність як в індивідуальних випробуваннях, так і в командних вправах.

«Високий рівень довіри і поваги громадян до Національної гвардії – результат мужності і стійкості військовослужбовців. Ваш героїзм і мужність оцінили гідно не тільки український народ, але і вороги, які зараз саме Національною гвардією лякають в своїй пропаганді», – зазначив Петро Порошенко.

Присутні вшанували пам’ять загиблих бійців.

Глава держави нагородив військовослужбовців державними нагородами та відзнаками, а також вручив ордери на житло.