Наказ МВС закріпить юридичний статус полку «Азов» у складі Нацгвардії України

Керівник ГУМВС України в Київській області Вадим Троян та командир полку «Азов» Андрій Білецький протягом декількох найближчих днів повинні провести ряд заходів, які остаточно закріплять новий юридичний статус підрозділу. Їх перелік викладено в наказі МВС, підписаному главою відомства Арсеном Аваковим 10 листопада.

Зокрема, керівник міліції Київщини і командир підрозділу повинні провести роз’яснювальну роботу з бійцями полку патрульної служби міліції особливого призначення «Азов». Після цього в Головне управління Нацгвардії будуть подані списки працівників, які висловили бажання проходити подальшу службу в складі НГУ. Також на баланс Нацгвардії буде переданий автотранспорт, бронетехніка і майно полку «Азов».

Тим же наказом командування Нацгвардії зобов’язана внести відповідні зміни в штати військових частин, щоб забезпечити процес передачі полку «Азов» до складу військового правоохоронного формування.

Крім того, з бійцями, які висловили бажання проходити подальшу службу в Нацгвардії, повинні бути укладені відповідні контракти. Керівництво міліції Київщини буде поінформовано про зарахування цих працівників до лав НГУ.

«Найбільш підготовлені бойові підрозділи повинні отримати як найвищу ступінь забезпечення озброєнням, так і найкращу підготовку. Для цих цілей прийнято рішення про передачу таких найбільш підготовлених підрозділів в ставши Нацгвардії. Ми починаємо йти цим шляхом – шляхом підвищення боєздатності.

Мною підписано наказ про перехід до складу Нацгвардії Полка особливого призначення «Азов». Вже зараз розпочато роботу по доукомплектування полку до бойового стандарту бригад Нацгвардії. Мова і про озброєння, і про техніку. Уже сьогодні десятки хлопців з «Азова» проходять навчання в артилерійській школі, освоюють нові БТРи на полігонах, вчаться взаємодії з наданою полку танкової ротою … Слідом за «Азовом» підвищать свій бойовий статус, а, значить, і боєготовність ще ряд бойових підрозділів », – зазначив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.