На Луганщині попрощалися з командиром батальйону «Луганськ-1» Сергієм Губановим

Сьогодні, 22 травня, в Сєвєродонецьку (Луганська область) попрощалися з командиром батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1» полковником поліції Сергієм Губановим з позивним Сєдой. Указом Президента України йому присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

«Справжній командир, надійний товариш, патріот. Сєдой завжди був на передовій, в гарячих точках. Весь бойовий шлях полковника Губанова – це справжній військовий подвиг. До останнього дня свого життя Сергій боровся за свободу Батьківщини проти підлого агресора, що несе смерть і руйнування рідній Луганщині. І загинув, виконуючи свій обов’язок офіцера і українця. Сьогодні ми вшановуємо військовий подвиг і пам’ять Героя України. Сьогодні ми прощаємося з товаришем, соратником, командиром. Біль втрати і світла пам’ять залишаться з нами, подвиг Героя стане прикладом для молодих. Щирі співчуття рідним і близьким! Ми поділяємо ваше величезне горе! Честь герою!» – сказав Арсен Аваков.

Сергій Губанов загинув 20 травня в результаті підриву на міні в районі населеного пункту Трьохізбенка. Там, від селища Кряківка і до Станиці Луганській, комбат і його бійці здійснювали патрулювання, щоб не допустити проникнення на підконтрольну Україні територію ворожих диверсійно-розвідувальних груп і перекрити контрабандні шляхи. Ще троє правоохоронців отримали поранення. Комбат закрив собою своїх бійців. Їх евакуювали вертольотом НГУ в госпіталь імені Мечникова, що в Дніпрі.

«Свобода ніколи не буде безкоштовною». Ці слова Сергія, на жаль, стали трагічно пророчими …

Сергій Губанов народився на Луганщині. Він вступив до лав міліції в 1995 році. Пройшов шлях від чергового чергової частини Стахановського міського відділу міліції до начальника Луганського міського управління. Події 2014 застали його на посаді начальника Ленінського районного відділу міліції Луганська. Коли Луганщину почала окуповувати Росія, Сергія разом з ще декількома офіцерами міліції взяли в полон бойовики і намагалися вибити зізнання про те, де міліціонери ховають зброю.

Тоді, завдяки рішучості особового складу міліції, вдалося звільнити з полону всіх офіцерів. Але вже буквально через тиждень у кожного з них вдома були «засідки» бойовиків. Було оголошено «полювання» на Сергія і ще 16 офіцерів міліції. Всі вони були внесені бойовиками в «розстрільний список 17-ти». Їх фотографії були розвішані на всіх блокпостах терористів із закликом – підлягають розстрілу.

Сергій Губанов вивіз родину, а сам повернувся на Луганщину, щоб захищати свою землю. У 2015 році очолив батальйон «Луганськ-1» і всі ці роки, разом зі своїми бійцями, виконував найважчі завдання на передовій. Завдяки принциповій позиції комбата, «Луганськ – 1» не віддав жодного сантиметра рідної землі окупантам.

За заслуги перед Україною полковник поліції Сергій Губанов був нагороджений Орденом Богдана Хмельницького. Вчора Указом Президента України йому присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно). Нагорода була вручена вдові загиблого.