На горі Карачун відзначили 6-у річницю визволення міст східної України

Шість років тому, 5-6 липня 2014 року, завдяки успішним діям військових, нацгвардійців і бійців Добробатів звільнені від проросійської окупації міста Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка та інші населені пункти північної частини Донбасу.


Гора Карачун стала символом боротьби українського народу за свободу – через важливе стратегічне значення, в районі йшли найзапекліші бої 2014 року. З квітня по липень 2014 року гора Карачун стала форпостом і передовою базою битви за Слов’янськ.


Звільнення Слов’янська стало переломним моментом у звільненні ряду інших міст і селищ. Було кілька спроб штурму міста, але українські силовики робили все, щоб уникнути втрат серед цивільних. Бойовики під керівництвом російських військових застосовували тактику прикриття мирним населенням. Під натиском українських бійців в ніч на 5 липня загарбники втекли з міста. Це дозволило українським військовим протягом 5-6 липня встановити контроль над містами Краматорськ, Артемівськ, Дружківка та Костянтинівка.

Під час візиту на гору Карачун в Слов’янську, 5 липня 2020 року, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков привітали з пам’ятною датою городян і учасників боїв за визволення країни від окупантів, а також вшанували пам’ять загиблих.


До урочистостей приєдналися Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща – Бартош Ціхоцкі, посол Латвії – Юріс Пойканс, Естонії – Каімо Кууск і Словаччини – Марек Шафін.

«Сьогодні день шостої річниці визволення Слов’янська, Краматорська, і інших міст Донецької області. Завдяки неймовірним зусиллям військовослужбовців і добровольців, ми сьогодні бачимо сонце і мирне небо над цими містами. Україна була, є і буде єдиною», – сказав Денис Шмигаль.Прем’єр-міністр подякував міжнародним партнерам за підтримку країни в такий непростий час.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що гора Карачун на всі часи залишиться символом боротьби українців за свободу.


«Ми зараз стоїмо на місці, де наші хлопці боролися за визволення Донбасу. Недалеко від гори Карачун загинув генерал Кульчицький і його дванадцять побратимів – бійців НГУ. Вони підвозили воду і боєприпаси саме сюди, в той момент, коли гора була оточена бандитськими формуваннями. На цій горі відбувалося багато подій. Всього і не згадати. Але ті, хто пройшов через це пекло, ніколи цього не забудуть. Я хочу подякувати кожному, ви великі люди», – сказав він.


Арсен Аваков нагадав, що саме під Слов’янськом захищав Україну Віталій Марків, якого зараз намагаються врятувати від фальшивих звинувачень італійської сторони кращі адвокати.