На фінансування ДСНС в 2018 році планується додатково виділити 1 млрд. гривень

Кошти будуть спрямовані на підвищення грошового забезпечення та технічне оснащення Державної служби надзвичайних ситуацій. Президент України Петро Порошенко зазначив, що за пропозицією міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова прийнято рішення про значне збільшення фінансування Державної служби надзвичайних ситуацій. Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, голова РНБО Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова ДСНС Владислав Чечоткін відвідали вчення ДСНС «Київське море – 2017».

«За пропозицією міністра внутрішніх справ, за підтримки прем’єр-міністра, було прийнято рішення збільшити фінансування ДСНС- виділити ще 1 млрд. гривень. Ці кошти будуть спрямовані на підвищення грошового забезпечення та технічне оснащення. За попередніми розрахунками зарплата кожного рятувальника буде збільшена більш ніж на 1000 гривень. Ми твердо переконані, що поряд зі збройними силами, які захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, українські рятувальники готові протистояти будь-яким викликам та небезпекам. Спасибі всьому особовому складу служби за героїзм і вірність присязі, за вашу роботу, особливо в зоні проведення антитерористичної операції », – повідомив Президент України.

З початку антитерористичної операції на сході України співробітники ДСНС врятували понад 500 осіб в ситуаціях. Загрожували здоров’ю та життю, ліквідували понад 30 тис. пожеж зачистили від боєприпасів понад тисячу об’єктів соціальної інфраструктури і життєзабезпечення, 20 тис. гектарів української землі розміновано, знищено понад 130 тис. вибухонебезпечних предметів.

В рамках навчань «Київське море-2017» співробітники ДСНС продемонстрували навички проведення рятувальної операції на водному об’єкті. У навчаннях були задіяні 300 рятувальників, 19 одиниць спецтехніки, 4 одиниці авіаційної техніки, 26 плавзасобів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відзначив високий професіоналізм і  координованість дій, яку продемонстрували рятувальники під час навчань «Київське море – 2017».

«Професія, яку ви обрали, – одна з найблагородніших на землі. Ризикуючи життям, ви першими приходите на допомогу під час пожеж, повеней та стихійних лих. Хочу сказати спасибі кожному рятівнику-пожежнику за щоденні героїчні вчинки, за те, що ви робите свою важку роботу, незважаючи на складні умови і абсолютно недостатню досі підтримку держави. Саме тому основа реформи МВС – повне оновлення Державної служби з надзвичайних ситуацій. Тільки спільними зусиллями ми зможемо створити нову систему, яка дозволить рятувати життя, мінімізувати збитки і максимально ефективно боротися з наслідками надзвичайних ситуацій! »- зазначив глава відомства.

В рамках заходу також відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнської акції «Герой рятувальник року» та вручення державних нагород з нагоди Дня рятувальника.