Ми не будемо говорити з Путіним, ми будемо розмовляти з іншою Росією

Про це ексміністр МВС Арсен Аваков заявив під час свого виступу на панелі «Київського безпекового форуму».

«Мені подобається формат перемовин з Росією разом з нашими друзями – Нормандський формат. Не треба говорити з Путіним. Ми будемо розмовляти з іншою Росією – без Путіна. А зараз з путінським режимом можна говорити тільки у Нормандському форматі за порядком денним, який диктуватиме Україна – незалежність України, повага до її кордонів та територій, до її прав», – заявив політик.

За його словами, намагання говорити напряму з путінським режимом були і досить тривалий час. Однак завжди завершувалися безрезультатно.

«Говорити з путінським режимом потрібно, однак у форматах, які забезпечать нашу безпеку. Тобто у форматах при свідках. Нормандський формат, коли присутні Німеччина і Франція, підходить. Оптимальний формат – коли будуть ще присутніми Велика Британія, США – всі ті, хто забезпечували той самий Будапештський меморандум. Тому прямий діалог, за якого – «я подивлюся йому в очі і зачарую» – я сподівався, що Президент вже розстався з цією ідеєю. Та, вочевидь, обставини знову підганяють його діставати цю стару тезу», – підсумував Арсен Аваков.