МВС завершило перший етап перевірки інциденту на блокпосту Пісочин в Харківській області

МВС завершило перший етап перевірки інциденту, що трапився 29 січня цього року на блокпосту Пісочин в Харківській області.

Перевірку правомірності дій співробітників МВС під час огляду автомобіля з держномерами Луганській області, в якому знаходилися журналісти «Громадського телебачення», проводить управління внутрішньої безпеки УМВС в Харківській області спільно з експертами Харківської правозахисної групи. Блокпост «Пісочин» обладнаний камерами відеоспостереження, записи яких надані експертам.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков прийняв рішення про негайне відсторонення від роботи колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», які проводили огляд даного автомобіля, до закінчення перевірки.

В даний час ведеться розслідування за заявою журналіста Костянтин Рєуцький про те, що під час огляду у нього пропала флеш-карта відеокамери.

Арсен Аваков дав вказівку при винесенні рішення за підсумками службового розслідування прийняти до уваги висновки експертів Харківської правозахисної групи, які очікуються в найближчі дні.

Контроль автотранспорту на ключових блокпостах харківської області як і раніше ведеться в цілодобовому режимі підрозділами МВС на основі батальйону спеціального призначення «Харків-1».