МВС України посилює співпрацю з Американською торговельною палатою

Йдеться про захист інтелектуальної власності інвесторів, безпеку перевезень товарів, протидію шахрайству, а також співробітництво в сфері охорони телекомунікаційних мереж. Зокрема, МВС планує запустити платформу співпраці бізнесу і Національної поліції.

Ці питання сьогодні, 25 лютого, обговорювалися на зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і представників Американської торговельної палати. Також в обговоренні взяли участь заступник міністра Антон Геращенко, глава Національної поліції Ігор Клименко, його заступник – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе і представники українського бізнесу.

«Уряд поставив мету – залучити 50 млрд. доларів інвестицій, і компанії налаштовані досить оптимістично. Ми підготували 10 кроків, які, на нашу думку, можуть стати драйвером економічного зростання. Для інвесторів важливо верховенство права і захист власних інвестицій, в тому числі інтелектуальної власності. Тут ми б хотіли поглиблення співпраці з МВС, щоб захистити інтелектуальну працю вчених, креативну індустрію і компанії, які займаються науковими розробками», – зазначила віце-президент представництва Американської торговельної палати Тетяна Прокопчук.

За словами Арсена Авакова, поліція – це лише одна із складових захисту бізнесу поряд з судами і прокуратурою.

«Ми повинні чітко розуміти, що ні серед правоохоронців, ні серед інвесторів немає «святих». Тому між нами повинен бути конструктивний діалог і чітка співпрацю», – зазначив глава МВС.

Він підкреслив, що в питаннях розслідування економічних злочинів важливо якнайшвидше створення Бюро фінансових розслідувань.

«На моє переконання, це повинен бути аналітичний орган з олівцем і комп’ютером. Якщо ж це буде ще одна правоохоронна структура зі своїми спецназівцями і оперативними підрозділами, то, на мій погляд, тиск на бізнес буде тільки рости. В Україні є чотири органа, уповноважених на проведення оперативних заходів. У разі необхідності, служба зможе залучати цих фахівців», – додав Арсен Аваков.

Міністр нагадав, що у вересні минулого року МВС України прийняло стратегічне рішення і ліквідувало підрозділ Національної поліції – Департамент захисту економіки.

«Було прийнято стратегічне рішення, що це не поліцейська функція. Бюро фінансових розслідувань повинно було запрацювати ще в листопаді минулого року. З підслідності Національної поліції до нього перейшли б відповідні «економічні» статті Кримінального кодексу України. Цього не сталося. Тому на час перехідного періоду ми були змушені створити в Департаменті стратегічних розслідувань тимчасовий відділ, який відповідно до закону розслідує зараз такі справи», – зазначив Арсен Аваков.

 

Крім цього, сторони обговорили питання захисту інформаційних систем приватних компаній. Представники Американської торгової палати відзначили позитивну динаміку в співробітництві з кіберполіцією. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що вже в березні МВС представить нову систему кібербезпеки України, зокрема, платформу співпраці бізнесу і Національної поліції.