МВС продовжує співпрацю з КМЄС: роботу Місії в Україні продовжено до 2021 року

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) Кястутіс Ланчінскас обговорили сьогодні, 31 травня 2019 р., результати співпраці. Глава Місії закінчує свою каденцію в Україні, але співпраця з КМЄС продовжена до 2021 р.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що 31 травня Кястутіс Ланчінскас закінчує свою каденцію на посаді глави КМЄС в Україні, але на цьому співпраця з Місією не закінчується:

«Я вдячний великому другу України Кястутісу Ланчінскасу, сьогодні він завершує місію в якості керівника КМЄС в Україні. Але Україна продовжує реформувати і змінювати сектор безпеки – співробітництво з КМЄС продовжено до 2021 року. За 3,5 року МВС і КМЄС спільно реалізували ряд проектів: патрульна поліція, поліція діалогу, групи швидкого реагування, поліцейський офіцер громади, Сервісні центри МВС, реформування кримінального блоку».

Крім того, завдяки підтримці Місії було покращено матеріально-технічне оснащення підрозділів Нацполіції, ДСНС і Державної прикордонної служби.

Володимир Гройсман зазначив, що з 2014 року допомога Місії була особливо відчутною в реформі сектора громадянської безпеки. За ці роки місія істотно допомогла в становленні нових принципів роботи безпеки блоку, дотриманні прав людини і верховенства права.

«Важливо, що місія знайшла спосіб впровадження досвіду, який має ЄС в сегменті безпеки. Разом нам вдалося змінити систему. Зараз Нацполіція, ДСНС, Державна прикордонна служба та інші підрозділи – це абсолютно нова історія. Всі бачать результат впроваджених змін», – сказав Володимир Гройсман.

У свою чергу, глава місії Кястутіс Ланчінскас підкреслив, що час плідної роботи пролетів дуже швидко, він вдячний керівництву МВС за свободу і прагнення змінити систему на краще, зробити її більш сучасною та орієнтованою на населення країни.

«Ми побудували дуже довірчі відносини з нашими українськими партнерами. І тому змогли зробити багато. Я особисто дуже радий, що став частиною процесу реформи сектора безпеки в Україні. За кілька років фахівці Місії реалізували тут новітні європейські практики сервісу безпеки. Я вважаю, що МВС вдалося побудувати абсолютно нову систему, але попереду ще багато роботи, я розраховую, що в подальшому фахівці Місії будуть співпрацювати з МВС», – повідомив Кястутіс Ланчінскас.

Глава Уряду і міністр внутрішніх справ нагородили партнера і великого друга нашої країни, главу КМЄС Кястутіса Ланчінскаса почесною грамотою – за плідну співпрацю та ефективну допомогу в створенні нових сил захисту безпеки громадян.