МВС порушило ще одну справу по Фірташу

Минулого тижня МВС порушило ще одне провадження, пов’язане з Дмитром Фірташем. Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, мова йде про виробництво за фактом зловживання службовим становищем співробітниками НАК «Нафтогаз Україна». «Ми підозрюємо змову посадових осіб минулого керівництва НАКу з управлінцями та власниками РосУкрЕнерго і Group DF, Centragas Holding AG, що володіють 50% акцій РосУкрЕнерго, співвласником якої є також російський Газпром», – повідомив глава МВС.

Він нагадав, що в кінці 2010 року Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення в судовому розгляді між «Росукренерго» і НАК Нафтогаз України в справі про експропріацію 11 млрд. куб. м газу. «Нафтогаз» був зобов’язаний повернути РУЕ 12,1 млрд. куб. м газу в підземних газових сховищах України, з урахуванням 1,1 млрд. куб. неустойки.

«Це антиукраїнські рішення Стокгольмського суду стало можливим тільки тоді, коли керівництво НАК Нафтогаз, ймовірно за вказівкою вищого керівництва країни, ймовірно увійшло в змову з Фірташем і Ко. Тоді посадові особи НАК різко і несподівано змінили позицію в суді – і .. програли. Ціна запитання? .. Десятки мільярдів ..

Слідче управління МВС отримало нові свідчення у цій феноменальному злочинному змовою. Порушили виробництво. Передали для процесуального керівництва в Генпрокуратуру. Спільно з ДП визначаємо порядок розслідування по цьому найважливішому для країни справі », – заявив Арсен Аваков.