МВС передає Франції викрадене полотно П.Сіньяка «Порт Ла-Рошель»

Сьогодні, 23 квітня, міністр внутрішніх справ в присутності глави Нацполіціі, начальника столичної поліції, міжнародних експертів та журналістів, презентував картину П.Сіньяка «Порт Ла-Рошель» (1915), що була викрадена українськими злочинцями з музею Нансі Надзвичайному і Повноважному Послу Франції в Україні Ізабель Дюмон. Незабаром полотно повернеться до музею.

Картина П.Сіньяка «Порт Ла-Рошель» (1915), вартістю 1,5 млн. Євро, була викрадена з французького музею Нансі в минулому році. 15 квітня в Києві, під час обшуку в рамках розкритого кримінального провадження, у одного з підозрюваних у вбивстві відомого ювеліра Сергія Кисельова поліція вилучила полотно «Порт Ла-Рошель» поряд з шістьома іншими картинами і зброєю.

Після комплексу процесуальних дій картина була передана міжнародним експертам-мистецтвознавцям, які підтвердили справжність полотна.

«Не дивлячись на напружений режим роботи правоохоронців МВС під час виборного процесу, поліцейські спрацювали на відмінно. Картину вдалося вилучити в ідеальному стані, підозрюваний вже постав перед судом і заарештований. Також правоохоронці перевіряють причетність затриманих злочинців до викрадення картини Ренуара у Відні. Я вдячний своїм колегам з карного розшуку, а також французьким поліцейським за співпрацю», – заявив Арсен Аваков.

Директор музею в Нансі Рішар Дагорн, звідки була викрадена картина П. Сіньяка, подякував правоохоронним органам України за успішну операцію. За його словами, Поль Сіньяк – знаменитий художник-імпресіоніст, а картину “Порт Ла-Рошель” передав в дар музею приватний колекціонер.

Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон висловила подяку українським правоохоронцям. «У той момент, коли Франція в жалобі через пожежу в соборі Паризької Богоматері, повернення картини відомого французького художника на батьківщину – як бальзам на рану», – зазначила пані Посол.