МВС ініціює створення реєстру реабілітаційних центрів для наркозалежних

Про це сьогодні, 19 вересня 2018 року, йшлося під час зустрічі секретаря РНБО Олександра Турчинова, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з представниками центрів психологічної реабілітації, які працюють на базі релігійних організацій.

«Україна не має системної програми, що дозволяє реабілітувати і повертати в суспільство людей, які стали наркозалежними. У нас функціонують реабілітаційні центри, існує програма наркологічного заміщення, але вони не відповідають високим стандартам. Тому ми зараз працюємо над програмою, в якій представники правоохоронних органів і релігійної громади об’єднають свої зусилля в боротьбі з наркотичною залежністю. Думаю, що близько 1000 центрів протидії наркотичної залежності запрацює в Україні, і вони не будуть мати проблем з постійними перевірками», – зазначив Секретар РНБО Олександр Турчинов.

Секретар РНБО подякував Національній поліції за системну роботу у протидії наркоманії.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що поряд з установами, які надають соціально-психологічну допомогу страждаючим наркозалежністю, в Україні існують нелегальні центри, де людей приваблюють до рабської праці, пропонуючи за це наркотичні засоби, але в менших дозах:

«Ми бачимо випадки, коли реабілітаційні центри перетворюються в місця використання безкоштовної рабської праці. А в обмін, хвора на наркоманію особа отримує ослаблену дозу, яка і є методом лікування».

Міністр підкреслив, що проблема може бути вирішена шляхом створення єдиного офіційного реєстру центрів психологічної реабілітації наркозалежних.

«Протягом одного місяця необхідно створити реєстр центрів психологічної адаптації, щоб представники Нацполіції могли співпрацювати з керівниками таких центрів. Крім того дільничні офіцери зможуть здійснювати моніторинг дотримання прав людини в подібних закладах. До цієї роботи також будуть залучені фахівці ювенальної превенції і Департаменту протидії наркозлочинності», – зазначив Арсен Аваков.