МВС і Уповноважений Верховної Ради з прав людини підписали Меморандум про співпрацю

Сьогодні, 24 вересня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова від імені своїх відомств підписали Меморандум про співпрацю в сфері виявлення та недопущення порушення прав людини в діяльності органів Міністерства внутрішніх справ України.

«Меморандум про співпрацю МВС і Омбудсмена підписується вперше. Для МВС підписання цього документа є важливим індикатором забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян. Метою Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на співпрацю в частині попередження, виявлення та недопущення порушення прав і свобод людини в діяльності органів системи МВС», – сказав Арсен Аваков.

Глава МВС підкреслив, що для досягнення заявлених цілей, Меморандумом передбаченао низка спільних проектів, у тому числі, моніторинг та аналіз причин системних порушень прав і свобод людини і їх наслідків; підготовка та узгодження пропозицій щодо попередження випадків таких порушень у діяльності органів системи МВС. А також організація спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової обізнаності громадян щодо захисту своїх прав, напрацювання і реалізація спільних проектів і програм, спрямованих на посилення гарантій прав і свобод людини в діяльності органів системи МВС.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова підкреслила, що громадяни України стали більш обізнаними в частині порушення прав і свобод:

«Люди звертаються до Офісу Уповноваженого з питань порушення їх прав і свобод з боку правоохоронних органів. Однак варто зазначити, що і МВС, і Нацполіція оперативно реагують на наші рекомендації і усувають виявлені недоліки. Підписання цього Меморандуму розширить наші можливості реагування на порушення, а також підніме рівень поінформованості громадян і поліцейських в питаннях захисту прав і свобод»

Крім того, Людмила Денисова зазначила, що Офіс Омбудсмена разом з Національною поліцією проводять роботу по колекторським фірмам, співробітники яких застосовують психологічний тиск до боржників. Також йде спільна робота в частині захисту прав і свобод дітей, які стали жертвами або свідками насильства.