МВС фіксує передвиборну агітацію і контрагітацію, яка фінансується не з виборчих фондів

Усі встановлені факти будуть перевірені Нацполіцією. Про це сьогодні, 17 липня, під час засідання КМУ заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

На засіданні уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що останні два тижні здійснюється брудна політтехнологічна гра проти всіх демократичних партій, які беруть участь у виборчому процесі. У публікаціях, поширених у ЗМІ та соціальних мережах, містяться заклики: не голосуйте за демократичні партії, тому що вони не пройдуть процентний бар’єр, голосуйте тільки за одну партію.

«У чому полягає маніпуляція? Є різні соціологічні опитування, і вони по-різному визначають, хто проходить в парламент. Приймати рішення доведеться не окремим політичним діячам, а людям, які зможуть проголосувати за кого вони хочуть. Хочу звернутися до поліції і передати цю інформацію, одного разу ви вже не дали сфальсифікувати вибори. Сьогодні дискредитуються абсолютно всі демократичні сили, тому я розраховую, що правоохоронні органи дадуть цьому оцінку», – заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр доручив МВС розібратися з акаунтами в соціальних мережах, які маніпулюють українськими виборцями і, на думку Володимира Гройсмана, можуть фінансуватися в порушення чинного законодавства.

«Ми вивчимо надані матеріали і приймемо законне рішення. Я ще раз підкреслюю, що МВС, зокрема Нацполіція – політично незаангажовані. Ми продовжуємо діяти відкрито, поза підтримки учасників парламентських виборів, незалежно від рівня їх провладності або опозиційність. Такі факти дійсно є. Ми працюємо в цьому напрямку, налагодили співпрацю з представництвом Facebook, Twitter і Google. Ми оприлюднимо такі факти, якщо вони підтвердяться. Особливо у випадках, коли агітаційна реклама, в тому числі і контрагітаційний, що не була оплачена з виборчого фонду кандидата, що заборонено законом. Ми вивчимо ці факти, встановимо причетних і тільки тоді відзвітуємо, щоб не бути голослівними », – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що раніше поліцейські викрили депутата сільради, який розсилав смс, метою яких була дискредитація політичної партії «Голос». Встановлено, що він уклав договір з мобільним оператором на щомісячну розсилку з 25 тис. смс-повідомлень. У повідомленнях зазначалося, що партія «Голос» не проходить відсотковий бар’єр, тому людей агітували не голосувати за вказану партію. Крім контрагітації щодо опонентів, порушник використовував смс-розсилку для агітації за політичну партію «Європейська солідарність». За даним фактом відкрито кримінальне провадження, початок досудове розслідування.

Станом на 17 липня НПУ зареєструвала 4843 порушень, пов’язаних з виборчої кампанії. Відкрито 250 кримінальних проваджень, складено 930 адміністративних протоколів.