Молодість, любов, патріотизм, бойовий досвід і готовність служити і захищати – в Чернівцях прийняла присягу патрульна поліція

На Центральній площі Чернівців 342 патрульних поліцейських принесли присягу на вірність Народові України. Уже ввечері 23 перших патрульних екіпажу виїдуть на вулиці міста.

У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич, керівник поліції Буковини Сергій Пілігрим і керівники області та міста.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк привітав патрульних з прийняттям Присяги.

«Ми пройшли дуже складні два роки з моменту початку російської військової агресії, яка до цих пір не закінчилася», – сказав глава уряду: «Але ми не просто вижили – ми довели, що ми сильна нація! І ми не будемо зупинятися на півдорозі. Рухатися вперед завжди важко, проте іншого шляху немає. Крок за кроком, разом, як би не було важко, але ми переможемо!»

Нова патрульна поліція потребує підтримки, зазначив глава уряду: «Вони потребують того, щоб кожен виконував закон. Вони потребують підтримки кожного, щоб вони могли виконувати свою ключову функцію – захисту і безпеки».

У той же час Арсеній Яценюк підкреслив, що патрульна поліція – це елемент широкої реформи, яку необхідно провести в Україні, реформи правоохоронної системи в цілому, реформи прокуратури і судів, «які повинні бути некорумпованими, не виносити рішення іменем долара Сполучених Штатів, а виносити рішення ім’ям України в інтересах України – в справах, які розслідує нова українська поліція ».

Прем’єр-міністр підкреслив, що поліцейські Чернівців приймають присягу в день, коли християни відзначають Великдень за григоріанським календарем: «Якщо наша патрульна поліція приймає присягу в такій велике християнське свято, то у них все буде добре!»

Міністр внутрішніх справ наголосив, що найважливішим завданням сьогодні є нова якість життя: «Нам потрібно показувати, що щось змінюється. І тоді ті люди, які знаходяться по той бік, на територіях, окупованих російськими бандами, будуть розуміти: треба бути з Україною!»

Арсен Аваков особливо відзначив, що в патрульної поліції Чернівців багато майданівців і учасників АТО: «Я пам’ятаю, як ми разом стояли на Майдані – з губернатором Чернівецької області, з народним депутатом Максимом Бурбаком і багатьма іншими. І в тому числі – з багатьма нинішніми поліцейськими. І я пишаюся цим! Потім була війна. І я вітаю сьогодні поліцейських, які пройшли антитерористичну операцію і вважаю, що їх прихід в поліцію – дуже важливий крок. Крок за кроком – побудуємо Україну!»

У жовтні минулого року було подано 4500 заяв в патрульну поліцію Чернівців, сьогодні присягу приймав тільки один з кожних 13.

В патрульної поліції Чернівців:

23% – дівчата;

80% мають вищу освіту;

34 патрульних пройшли АТО.

В апараті Управління по вільним наймом працюють двоє хлопців, які за станом здоров’я після поранення на фронті не можуть стати патрульними. «Але у них є бажання і мотивація – служити і захищати, а значить – їм є місце в Новій поліції!», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Начальник Управління патрульної поліції Чернівців – лейтенант поліції Олег Єсіпов. Учасник Самооборони Майдану, заступник сотника 7 сотні, після перемоги Революції Переваги вступив в добровольчий батальйон «Київ-1», брав активну участь у формуванні батальйону.

Заступник командира батальйону патрульної служби спеціального призначення МВС «Київ-1» Олег Єсіпов виконував бойові завдання в Слов’янську, Мар’їнці, Красногорівці. Олег прослужив на посаді замкомбата від першого до останнього дня існування батальйону «Київ-1». Після реструктуризації підрозділу працював в Департаменті патрульної поліції. З лютого 2016 року – служив заступником начальника Управління патрульної поліції Івано-Франківська.

«Командир і його бойові побратими – надійна основа для створення в Чернівцях передового загону патрульної поліції!», – сказав Арсен Аваков.

Патрульний Валерій Олаец перед лицем своїх товаришів і Прем’єр-міністром України зробив пропозицію коханій дівчині, поклявся бути вірним захисником майбутньої сім’ї. Під пісню «Марічка», яку трубач традиційно грав на міській ратуші – Марічка прийняла пропозицію руки і серця!

«Чернівці – 20-е місто, в якому ми зробили ще один крок на шляху нашої реформи. Наступний загін патрульних заступить на службу в Рівному», – повідомив глава МВС.

 «Через недовіру, скептицизм, криза і війну – ми йдемо. Крок за кроком», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава уряд і міністр внутрішніх справ відвідали Управління Національної поліції Чернівецькій області та ознайомилися з організацією роботи Центру управління поліції Чернівців.