Міністр внутрішніх справ України зустрівся з комісаром міської поліції Лондона

Під час робочого візиту до Великої Британії глава МВС Арсен Аваков і керівник Національної поліції Сергій Князєв зустрілися з комісаром міської поліції Лондона Крессида Дік. Сторони обговорили питання можливої співпраці із діджиталізації службової діяльності правоохоронців. Зокрема, йшлося про запровадження системи автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху і системи кримінального аналізу.

«Для забезпечення ефективної роботи підрозділів кримінальної аналізу необхідно створити єдиний інформаційний простір, який дасть можливість доступу до баз даних Національної поліції, МВС, державних інформаційних реєстрів, даних Інтерполу і Європолу, GIS-систем, забезпечить можливість збору даних з відкритих джерел інформації. Ми зацікавлені розвивати міжнародне співробітництво по впровадженню цифрових технологій в роботу відомства, особливо, це стосується переходу на прозорі стандарти і підвищення довіри громадян до якості державних послуг», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що використання кримінального аналізу в роботі правоохоронців істотно підвищує рівень розкриття злочинів. Для українських поліцейських дуже важливий досвід лондонських колег, адже вони дбають не тільки про безпеку 8,5 млн. жителів столиці, а й координують програму з протидії тероризму по всій території країні.

«Реалізація нових методів кримінального аналізу дає можливість поширити їх в системі поліції України. Це сприятиме підвищенню ефективності протидії злочинності і відповідає сучасним міжнародним стандартам і вимогам», – зазначив міністр.

Під час зустрічі сторони обмінялися досвідом в роботі поліції превенції і патрульної поліції і домовилися про тісну взаємодію між країнами в сфері боротьби з тероризмом, а також можливість проведення спільних навчань щодо забезпечення громадської безпеки.