Міністр внутрішніх справ України презентував послам країн G7 Стратегію деокупації Донбасу

http://uawire.org/ukraine-s-minister-of-internal-affairs-presented-a-donbas-de-occupation-strategy-to-g7-ambassadors

Субота, 7 липня 2018 р.

За інформацією прес-служби Міністерства внутрішніх справ України, Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України, представив послам та дипломатам країн G7 Стратегію «деокупації» Донбасу з використанням «Механізма малих кроків», розроблену Міністерством внутрішніх справ.

За словами Авакова, ця стратегія є «інструментом взаємодії» усіх служб: Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії та Національної міліції України.

«План передбачає залучення лише 2 000 миротворців, які будуть моніторити кордон та брати участь в окремих поліцейських місіях», – пояснив Аваков. Він зазначив, що стратегія передбачає не лише повернення територій під український контроль, але й «проведення активної контрпропаганди та боротьбу за довіру людей».

«Ми пропонуємо «механізм малих кроків», коли Україна першочергово демонструє ріст рівня життя та повагу до людини на звільнених територіях. Це механізм контрпропаганди, боротьба за розум тих людей, яких задурила російська пропаганда. Реалізація такого плану можлива лише за підтримки міжнародних партнерів та бажання самої України, а Росія-агресор повинна прийняти ці правила», – підкреслив Міністр.

Аваков зазначив, що після того, як Україна поверне контроль над всією територією Донбасу, необхідно буде внести зміни до законів України, які стосуються питань «колабораціонізму» та «амністії». Однак він пообіцяв, що амністія не буде застосована до «тих, хто вбивав українських військових та мирних жителів». Міністр також зазначив, що в українському суспільстві має пройти дискусія відносно того, хто має право на амністію.

Як повідомлялося раніше, радник Міністра внутрішніх справ України Іван Варченко подорожує по країні, представляючи цю стратегію. Стратегію вже презентували в Одесі, Дніпрі та Києві. Як повідомив Варченко в п’ятницю, МВС України пропонує почати поетапну «деокупацію» Донбасу з повернення Горлівки та Новоазовського району, які перебувають під контролем сепаратистів.