Майдан. Що сталося вчора ввечері і вночі з 23 на 24 (транслятор). Арсен Аваков

Переговори лідерів опозиції з Януковичем відкладалися останнім навмисно і почалися з багатогодинним запізненням о 17.30. Тривали переговори кілька годин на тлі бурхливих протестів і активності людей, що беруть під контроль Облдержадміністрації в ряді областей країни … Переговори кілька разів переривалися, конфліктність була надзвичайно високою … як резюме вийшло наступні.

Янукович, ніби як був готовий:

  1. Заборонити Беркуту застосування зброї проти людей, вести активні дії за межами свого нинішнього розташування. Чи не проводити штурму позицій протестувальників.
  2. Випустити всіх заарештованих, амністувати, припинити переслідування.
  3. Зібрати позачергову сесію парламенту (28 січня, середа) і на ній знайти варіанти врегулювання кризи. У тому числі в рамках вимог Майдану в тій чи іншій мірі (відставка уряду повністю або частково, але, Захарченко, ймовірно, обов’язково …) В тому числі – перегляд одіозних законів від 16 січня. (Порядок роботи і проекти рішень цієї позачергової сесії планувалося узгодити на наступному раунді переговорів).
  4. Розслідувати інциденти з тортурами над затриманими Беркутом протестуючими.

Янукович висунув свою зустрічну умову:

  1. Припинити зіткнення на Грушевського. Відкликати звідти протестуючих. Залишити барикади і повернутися в периметр Майдану. Початок виконання своїх зобов’язань, влада пов’язує з виконанням цієї умови.

Вимога про необхідність засудження екстремізму протестуючих на Грушевського з боку опозиції, було відкинуто трьома опозиційними лідерами, і було надалі знято з обговорення.

**

Прибувши на Майдан, провівши аналіз переговорного процесу, за фактом консультацій з протестуючими на Грушевського (Кличко, Тягнибок), з керівниками Самооборони і штабу спротиву (Яценюк) – як підсумок, на Майдані, при великому скупченні народу – було прийнято рішення:

По суті, відмовити Януковичу в його пропозиції.

Визнати Грушевського і його барикади – територією Майдану.

З метою прийнятої раніше наступальної тактики – розширити територію Майдану по вулиці Інститутській, встановивши нову барикаду в районі вулиці Ольгинської, впритул підсунувши кордону протесту до адміністрації президента.

Окремо було прийнято рішення про необхідність дисципліни в командних діях.

Надано мандат на подальші переговори, аж до отримання результатів на яких наполягає Майдан.

**

За фактом прийнятих рішень, присутні на Майдані, разом з опозиційними лідерами двома колонами вирушили на позиції на Грушевського і вперед по вулиці Інститутській за межі першої барикади.

Після першої години ночі за сприяння та охороні з боку декількох сотень Самооборони під керівництвом Андрія Парубія було розпочато будівництво і, в перебігу двох годин, зведена нова барикада в районі Інститутської / Ольгинської. Форпост Майдану висунувся вперед, впритул до адміністрації президента. Жовтневий палац, атакований вчора беркутом отримав надійний захист.

**

Емоції, свисти, крики, поради, мороз до мінус 15 – знущання над оголеним на морозі козаком Самооборони садистами з беркута, показане на ТВ – свічки і квіти біля портретів загиблих на Майдані, арешти поранених в лікарнях, бойове зіткнення, арештовані і поранені в Черкасах – окремі смисли, що відбувається, що пояснюють логіку дій і межу компромісу …