Кожна людина, яка воює за країну, отримає підтримку держави в разі поранення і травми – Арсен Аваков

«Ми готуємо ґрунт для демобілізованих. Нової мобілізації не буде. Про це оголосив Президент. У нас значно буде збільшено кількість контрактників у ЗСУ і Нацгвардії. Більш того, в Нацгвардії ми взяли курс на повну контрактну основу. Це буде не відразу, але дуже швидко. Ми розгортаємо нову бригаду Нацгвардії по новому типу в Гостомелі. Вона буде повністю контрактною», – каже Аваков.

За його словами, для батальйонів МВС готується програма перетворення.

«Значна частина добровольців перейдуть в інші структури МВС і Нацгвардії. Наприклад, в створюваний КОРД, який створюється за образом американського спецназу SWAT. Ці спецназівці замінять різні бійці спецназу, які є зараз. І вже багато демобілізованих хлопців йдуть в нову поліцію. Вчора почали відбір кандидатів в Кременчуці. Ми набираємо 250 чоловік. За перший день захотіло 1 150, так що конкурс буде 1 до 20. Серед тих, хто записався, є люди з батальйону «Полтава» та роти «Кременчук». Це реабілітація і відповідь на питання: що ці хлопці будуть робити після демобілізації. Вони будуть робити те, що вміють. Сьогодні вранці на нараді ми вирішили почати нову програму для ветеранів після поранень. Тобто, люди з інвалідністю отримають запрошення на роботу в сервісних центрах МВС, в Нацгвардії або поліції », – пояснив міністр.

«Важливо, щоб кожна людина, яка воює за країну, розумів, що до нього буде проявлено увагу не тільки тоді, коли він сповнений сил, але і тоді, коли він отримує ті чи інші травми. Сьогодні ми цю програму починаємо. Умови, які ми пропонуємо для роботи, будуть публічними», – додав міністр внутрішніх справ.