КМУ затвердив Порядок переміщення товарів на Донбасі, прийнявши уточнення Арсена Авакова

Сьогодні, 1 березня 2017 року, під час засідання Уряду міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував Кабінету міністрів скоротити перелік товарів, дозволених до перевезення через лінію розмежування.

«Уряд повинен прийняти рішення по тих критичних позиціях, які важливі для економіки України і для забезпечення нашої енергетичної незалежності. Я наполягаю, щоб ми заборонили транспортування і обмін товарами через лінію зіткнення, зробивши виключення тільки для 3-4 позицій критичної інфраструктури – для нашої металургії та сфери теплоенергетики», – підкреслив Арсен Аваков.

Крім того, глава МВС запропонував внести до Постанови КМУ формулюванням: «… кордону території контрольних пунктів в’їзду- виїзду на залізниці і КПВВ визначаються наказом керівником АТО, за пропозицією керівника групи КПВВ і старшого групи КПВВ…».

Кабінет міністрів України підтримав ініціативу міністра внутрішніх справ і затвердив Порядок переміщення товарів між підконтрольною і тимчасово непідконтрольною територією України на Донбасі. Затверджений проект рішення Уряду спрямований на визначення правового режиму переміщення товарів, в тому числі визнаних гуманітарною допомогою.

Згідно з Постановою Кабміну, суб’єктам господарювання забороняється переміщати товари на тимчасово непідконтрольну територію і з неї, за винятком:

  • продуктів харчування (згідно із Законом України про безпечність та якість продуктів харчування), які переміщаються в складі гуманітарних вантажів;
  • лікарських препаратів в складі гуманітарних вантажів;
  • товарів і продукції, що забезпечують функціонування і обслуговування, або необхідні у виробничому процесі металургійної, гірничо-збагачувальної, вугледобувної та енергетичної галузей, об’єктів критичної інфраструктури.

Згідно з документом, фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі або супровідному багажі автотранспортом в переліку і обсягів, які затверджуються Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. Суб’єкт господарювання для переміщення товарів повинен бути включений до переліку суб’єктів господарювання, які здійснюють переміщення товарів. Форми таких переліків визначаються координаційним центром. Суб’єкт господарювання, який має намір перемістити товар, повинен звернутися із заявою в письмовій та електронній формі до Державної фіскальної служби. При цьому документом визначаються підстави для відмови у включенні суб’єктів господарювання до цих списків.