КМУ ратифікував Угоду з урядом Туреччини про взаємне визнання та обмін посвідчень водія

Тепер національні посвідчення водіїв України і Туреччини можна обміняти за спрощеною процедурою – без необхідності повторної здачі іспитів.

Сьогодні, 1 липня, Кабінет міністрів ратифікував Угоду з Урядом Турецької Республіки про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія, підписана 3 лютого 2020. Як передбачено Угодою,  механізм вступає в дію через півроку після підписання.Угода передбачає можливість для громадян України та Турецької Республіки, які обрали своїм місцем постійного або тимчасового проживання територію держави іншої сторони, здійснити обмін національних посвідчень водія за спрощеною процедурою.

Це означає, що обмін здійснюється без необхідності проходження практичного і теоретичного іспитів, крім того, закріплюється відповідність категорій водійських посвідчень, визначається механізм взаємодії між компетентними органами для підтвердження факту видачі посвідчення водія, яке подається для обміну.«Хочу наголосити на важливості даного рішення для україно-турецького стратегічного партнерства. Ми планомірно досягаємо поставлених цілей. Сьогоднішня ратифікація – це чудова новина для водіїв обох країн, які за спрощеною процедурою зможуть обміняти свої посвідчення на аналогічні документи країни проживання», – зазначив Арсен Аваков на засіданні Кабміну.