Кадри. Арсен Аваков

Така вже точка кипіння, що очікування людей і нетерпимість гранично високі. Ситуація в якій опинилася країна – шок. Ситуація в якій опинилася міліція – тотальна деморалізація і дезорганізація, на межі розпаду.

До цього необхідно додати вимушену і абсолютно необхідну люстрацію керівних кадрів МВС в центрі і на місцях. Звільнено на сьогодні 90% всіх керівних кадрів – кадрів, в основному дискредитував себе керівництва відомства за три останніх місяці. Кадрів, що призвели до того, що довіра до міліції – ледь відрізняється від нуля, як і близька до нуля функціональна здатність.

Що тут було робити? Закрити очі руками? Чекати, що саме розсмокчеться?

Довелося робити важку і брудну роботу – розчищати і вибудовувати.

Можна призначити 27 начальників обласних управлінь за тиждень? І всіх екстра-класу – профі, які пройшли конкурс? А вони, взагалі, є такі?

А взагалі, є в країні старший офіцер міліції, до кого немає питань? .. Будемо сподівається, що є – але реальність і практика – суворіше.

Як тільки відкрилися вакансії до призначень в МВС по країні в такій кількості – хлинув потік пропозицій .. від політиків, партій, фракцій, громадськості. Вакханалія. Хаос і ажіотаж захлеснув всіх – здавалося б, вчора розважливі, а сьогодні – ніби підміненого обставинами люди – кинулися відстоювати «своїх» кандидатів на посади в новій системі влади, в МВС зокрема, з неймовірним завзяттям.

У ці дні навіть просто пройти по коридорах Верховної ради – було ціле випробування. Суцільний потік наполягань і прохань, вимог і великих листів. Обурення і лестощів. Умовлянь і, навіть погроз «зі мною не треба свариться» .. Начебто вже «битий» управлінець, але навіть я такого напору в ці дні не очікував .. Компромати і контр компромати, листи громадськості та замовні телепроекти .. Вакханалія, найчастіше, полярних думок на тлі втратила керованість найважливішим державним системи.

Вихід в цій ситуації – якнайшвидше призначення керівників і в областях, і в структурних підрозділах МВС і СБУ. Так, щоб можна було якомога швидше повернути функціональність. Це найважливіше зараз. У найближчі два дні буде прийнято рішення по всім керівникам МВС на місцях.

Можливі помилки. На тлі повернулася до своєї роботи міліції, можна буде другою хвилею, при контролі громадськості, повернутися до кадрової розстановці. Але зараз важливіше ювелірної точності призначень – запустити в роботу міліції: від громадського порядку і безпеки на вулицях – до здатності розслідувати і затримувати злочинців силами спеціальних підрозділів.

В іншому випадку – нічого досягти і змінити з нинішнього плачевного стану не вдасться.

**

Хтось, справді вважає, що працювала роки репресивна машина МВС з усіма старими кадрами зможе при зміні міністра на другий день зміниться – ловити своїх вчорашніх керівників і перетворитися в якісно інший підрозділ?

Повторюся – це процес, сподіваюся для досягнення першого рівня корекції – недовгий. Але це драбинка, по якій треба підніматися.

**

ЩО РОБИТИ?

Чого хочуть і чого вимагають люди сьогодні ?:

  1. Повернення до звичайного життєвого порядку на вулицях.
  2. Відплати для одіозних екс-керівників колишньої влади.
  3. Жорстке припинення новостворених «диких» банд мародерів і відморозків, що прикривалися Самообороною Майдану і не мають до неї відношення.
  4. Жорстке припинення груп екстремістів, іноземців – провокують безлади на південному сході країни

По кожному з цих напрямків йде робота зараз – треба говорити чесно – в межах можливих сил. У чомусь матимемо швидкий результат, в чомусь є неминучий тимчасової процес.

Приймаю і розумію всю критику на свою адресу сьогодні. Така ситуація і я в такому місці. Такий градус кипіння і така ступінь неадекватності реальних можливостей цієї перейшла до нас міліції – вимогам суспільства. А ще – йде війна.

Зроблю, що зможу. Зроблю те, що повинен. А далі, відповідаю що радять, та й недоброзичливцем – гранично відверто – не важлива доля міністра сьогодні – важливий поступальний процес позитивних змін.

**

P.S. Вночі постараюся виділити годину і дати звіти з розслідування і затримань у резонансних справах. Як і звіти про арешти вчорашньої і минулої ночі двох банд, які займалися розбоєм в Київській області під виглядом Самооборони Майдану.

**

Полетів до Харкова.