Кабмін затвердив введення режиму надзвичайної ситуації в Київській області

Надзвичайну ситуацію в Київській області ввели для запобігання поширенню коронавірусної інфекції SARS-CoV-2. Відповідну постанову прийнято сьогодні, 18 березня, на засіданні уряду в редакції міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«Встановити режим надзвичайної ситуації в Київській області. Голові КОДА забезпечити координацію заходів щодо запобігання розповсюдженню на території країни загострення коронавірусного  захворювання COVID-19. Щодня надавати МОЗ інформацію про виконання заходів щодо запобігання розповсюдженню на території Київської області інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2», – сказав Арсен Аваков.

Напередодні рішення про необхідність введення режиму надзвичайної ситуації в столичному регіоні було прийнято на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Проаналізувавши епідемічну ситуацію на території Київської області, викликану SARS-CoV-2, вирішили класифікувати її як «Медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня» і тимчасово ввести на території Київської області режим надзвичайної ситуації.

Глава МВС додав, що також очікує термінове рішення про введення надзвичайної ситуації на території столиці від Київської міської державної адміністрації:

«На жаль, в місті Києві відповідного рішення поки немає. Очікуємо, і, сподіваюся, сьогодні-завтра повернемося до цього питання».

Довідка:

Надзвичайна ситуація – це подія або ланцюг подій, які загрожують життю і здоров’ю багатьох людей, зумовлюють велику матеріальну шкоду або значну шкоду для навколишнього середовища або серйозні і масштабні перешкоди стабільності надання життєво важливої ​​послуги, і для вирішення яких необхідні швидкі узгоджені дії багатьох установ або залучених ними осіб.

На відміну від надзвичайного стану, введення режиму надзвичайної ситуації не передбачає обмеження прав і свобод громадян. Режим надзвичайного стану може вводитися тільки указом президента України, який затверджується Верховною Радою, а надзвичайної ситуації – на місцевому рівні.

Введення режиму надзвичайної ситуації має значення перш за все не для населення, а для органів державної влади. Вони повинні організувати регулярне сповіщення громадян про те, що відбувається, локалізувати проблему, допомагати постраждалим, при необхідності – організовувати евакуацію жителів і т.д.

Таким чином, для жителів Київської області продовжують діяти обмеження, які були встановлені Кабміном раніше:

  • залізничні, авіа та автобусні пасажирські перевезення між містами заборонені;
  • метрополітен на час карантину закритий;
  • внутрішньоміські маршрутки, автобуси, тролейбуси і трамвайні вагони можуть перевозити тільки по 10 чоловік;
  • всі ресторани та заклади громадського харчування працюють тільки в режимі доставки;
  • всі розважальні центри, ТРЦ, СПА, спортзали, кінотеатри, театри, музеї і бари закриті;
  • за недотримання правил загрожує штраф або кримінальна відповідальність.