Кабмін продовжив карантин до 24 квітня та запровадив надзвичайну ситуацію по всій країні

Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету міністрів сьогодні, 25 березня. Крім того, в режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Усі карантинні обмеження також продовжені на 30 днів.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що необхідно перевести в режим надзвичайної ситуації Єдину систему цивільного захисту і запропонував не просто продовжити карантин, а ввести надзвичайний стан по всій країні:

«Ми представляємо Уряду проект постанови, яким пропонуємо ввести режим надзвичайної ситуації по всій країні та призначити заступника міністра охорони здоров’я України, державного санітарного лікаря керівником робіт по ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня. Реалізація цього проекту не потребує додаткових витрат а, перш за все, потребує стабілізації державного фонду».

Кабмін прийняв рішення про розширення надзвичайної ситуації по всій території країни і продовження коронавірусного карантину ще на 30 днів до 24 квітня з можливістю його подальшого продовження.

Додатково до цього рішення уряд ухвалив:

  • належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян і пропуском тільки після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
  • залучити до роботи на цих пунктах працівників і технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС і Держпродспоживслужби;
  • усі приміщення, дороги і тротуари повинні проходити ретельну дезінфекцію;
  • надавати допомогу незахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій.