Кабмін підтримав ініціативу Арсена Авакова про заборону на ввезення добрив з РФ до введення антидемпінгових заходів

Сьогодні, 14 березня 2018 року, на засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав ініціативу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про заборону ввезення російських мінеральних добрив. Дане рішення буде діяти до підвищення ввізного мита як антидемпінгового заходу.

«В Україні більше 30 тис. людей залишаються без роботи, тому що Росія своїми підприємствами влаштовує демпінг. Я вважаю, що необхідно зараз ввести ембарго, а потім прийняти зважене і кваліфіковане рішення з даного питання», – підкреслив глава МВС Арсен Аваков.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав пропозицію міністра внутрішніх справ:

«Даємо два доручення Мінекономіки, першому віце-прем’єру: підготувати необхідне рішення на наступне засідання уряду. А що стосується тимчасових обмежень, Міністерству економіки разом з Міністерством юстиції та іншим відомствам доручаю оформити це рішення».

Нагадаємо, 27 грудня 2016 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші з РФ. Вони повинні були вступити в силу через 60 днів. Однак 23 січня 2017 року Міністерство аграрної політики і продовольства попросило припинити введення антидемпінгового мита на період весняно-польових робіт. 13 лютого 2017 року МКМТ призупинило дію антидемпінгових заходів.