Кабмін підтримав ініціативу Арсена Авакова про надання ДСНС права на перевірку заходів безпеки соціальної сфери

Сьогодні, 20 вересня 2017 року на засіданні уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав ініціативу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про надання контролюючим органам (ДСНС) права на перевірку дотримання заходів безпеки в дитячих таборах, місцях перебування людей похилого віку, а також на продовольчих об’єктах.

Відзначимо 15 вересня 2017 року, сталася пожежа на території дитячого табору «Вікторія» в Одесі, в результаті якої загинули 3 дітей. Поліція Одеської області відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.270 КК України «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки», яке передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.

«Рішення продиктоване необхідністю недопущення в майбутньому ситуації, що сталася в Одесі, де в результаті пожежі загинули діти. На місці вже працює спеціальна слідча група, яка зосереджена на якісному розслідуванні і притягнення винних до відповідальності. Накладення мораторію на перевірки – це не привід для зловживань. Не можна грати з такими серйозними речами як безпека життя і здоров’я людей. Тому сьогодні ми приймемо рішення і дамо право контролюючим органам перевіряти такі об’єкти, особливо, в яких перебувають діти і люди похилого віку. У нас немає самоцілі когось штрафувати, є мета змусити кожного думати про те, щоб забезпечити якісний рівень безпеки. Ми будемо здійснювати контроль в інтересах українських громадян », – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підкреслив, що не можна сприймати ліберальну позицію уряду як вседозволеність.

«У порівнянні з минулим роком кількість пожеж зросла на 31%, а кількість постраждалих від них – на 8%. Це відбувається тому, що деякі державні і не тільки, діячі сприймають нашу ліберальну позицію як вседозволеність. Я пропоную прийняти постанову Кабміну, яке дозволить нам забезпечити належний контроль стану пожежної та техногенної безпеки в дошкільних загальноосвітніх установах, закладах охорони здоров’я, будинках для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, а також в закладах відпочинку та здоров’я», – зазначив глава правоохоронного відомства.