ГПУ і МВС обговорили хід розслідування корупційних правопорушень

Сьогодні, 27 жовтня, в Офісі Генерального прокурора Ірина Венедиктова провела оперативну нараду з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим і керівництвом Національної поліції України.

Глава ГПУ заслухала звіт Нацполіціі з розслідування корупційних правопорушень та резонансних кримінальних проваджень цієї категорії.

«Більше 80% кримінальних проваджень щодо корупційних правопорушень розслідує Національна поліція України в тісній співпраці з органами прокуратури. На третину в цьому році збільшилася кількість розкритих таких злочинів, на 20% – кількість засуджених. Нам вдалося налагодити системну роботу, однак необхідно докласти спільних зусиль для підвищення ефективності розслідування, щоб винні в корупційних злочинах всіх рівнів були справедливо покарані», – підкреслила Ірина Венедиктова.

Арсен Аваков підтримав думку Генерального прокурора і зазначив, що обсяг спільної роботи – колосальний, а органи внутрішніх справ працюють з прокуратурою для того, щоб знизити рівень корупції в Україні та показати суспільству результат.

У направлених до суду органами поліції кримінальних провадженнях за категоріями правопорушень найбільше випадків привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – 1347, одержання неправомірної вигоди посадовою особою – 136, зловживання владою або службовим становищем – 147 і зловживання впливом 43.

Також в цьому році було складено більше 10 тисяч протоколів про корупцію, 70% з яких вже направлено до суду.