Глава Місії БДІПЛ ОБСЄ в Україні високо оцінив роботу МВС із забезпечення виборів

Сьогодні, 27 червня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся з делегацією місії Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ зі спостереження за позачерговими парламентськими виборами в Україні на чолі з Альбертом Йонссоном.

Арсен Аваков розповів, що МВС проводить превентивну роботу з громадськістю та кандидатами в народні депутати для забезпечення безпечних і прозорих виборів, запланованих на 21 липня 2019.

«Проведена масштабна підготовча робота і тренінги для всіх підрозділів системи МВС. Відпрацьовуємо алгоритми дій, які допоможуть контролювати ситуацію. Враховуємо досвід роботи на попередніх виборах президента України. В цілому ситуація цілком спокійна і контрольована. Серйозних інцидентів ми не бачимо. Для запобігання можливих кібератак у посиленому режимі працюють фахівці кіберполіції», – зазначив міністр.

Делегацію БДІПЛ ОБСЄ ознайомили з роботою Ситуаційного центру Національної поліції, який в цілодобовому режимі буде займатися збором, обробкою і відповідним реагуванням на інформацію про порушення під час виборів.

Арсен Аваков переконаний в здатності органів системи МВС забезпечити стабільність в суспільстві та державі і протистояти будь-яким спробам дестабілізації і незаконних методів передвиборчої боротьби.

«МВС налаштоване на забезпечення правопорядку і законності виборчого процесу на всіх його етапах. Розраховуємо на подальшу підтримку міжнародних партнерів, а також ефективну і об’єктивну роботу спостерігачів», – підкреслив міністр внутрішніх справ.

У свою чергу, глава Місії (БДІПЛ) ОБСЄ в Україні Альберт Йонссон позитивно оцінив роботу українських правоохоронців.

«Міжнародні спостерігачі Місії відчули в областях відкритість поліції і допомогу в питаннях громадської безпеки», – сказав він.

З 15 по 28 липня правоохоронці працюватимуть у режимі підвищеної готовності. Від Нацполіції до охорони безпеки на виборах плануємо залучити 70 тис. чоловік особового складу, а також курсантів вишів системи МВС.

У відпрацьованому під час виборчої кампанії виборів президента режимі буде функціонувати Координаційний штаб МВС. Інформацію про всі правопорушення, пов’язані з виборами буде відображатися на інтерактивній карті на сайті МВС. Правоохоронне відомство залишається відкритим для обміну інформацією щодо виборчого процесу, включаючи партнерство з ЦВК і Громадянською мережею «ОПОРА».