Харківські нацгвардіцйці присягнули на вірність українському народові

У Харківській академії Національної гвардії України відбулися урочистості з нагоди прийняття присяги першокурсниками. У заході взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і в. о. командувача Національної гвардії генерал-лейтенант Микола Балан.

«Сьогодні дуже яскравий і урочистий момент, момент гордості. Гордості за вас, за вашу енергію, за те, як ви вступаєте в цей дуже важливий відріз свого життя. У цей момент гордості, коли ви вливаєтеся в сім’ю гвардійців, тих, хто захищає нашу Батьківщину, не в теорії, не десь в підручниках, а тут і зараз, в кожен момент часу.

За останній рік Національна гвардія в передових рядах зупинила агресію проти України. Саме гвардія зробила все, щоб ворог сьогодні не був ні в Харкові, ні в Полтаві, ні в Сумах. І сьогодні в цей момент гордості і честі правильно і важливо віддати честь тим 170 гвардійцям, які за останні півтора року загинули на полях цієї війни», – зазначив Арсен Аваков і оголосив хвилину мовчання.

Серед першокурсників цього року 23 учасники бойових дій, 32 вихованця військових ліцеїв, 15 представників військових династій і 29 дівчат.

«Згідно з розпорядженням Міністерства внутрішніх справ, загальний обсяг набору дівчат становить не більше 10% від чисельності. Ми в цьому році набрали 295 осіб, рівно 10% – 29 – дівчата. Конкурс серед дівчат на окремі спеціальності становив до 3-х чоловік на місце. Обрані кращі, вони це підтвердили своїм практичним навчанням, в тому числі, під час первинної військово-професійної підготовки в навчальному центрі», – розповів начальник академії Нацгвардії, генерал-майор Володимир Пеньков.