Головна теза змін в МВС: не втрачаючи керованості, змінити якість – Арсен Аваков

Про це 17 липня на брифінгу під час робочого візиту до Львівської повідомив міністр МВС Арсен Аваков.

У нас є три місяці для того, щоб перейти від пострадянської міліції до нової поліції, від ситуації «карати і кришувати» – до ситуації «служити і захищати», – підкреслив Глава МВС.

Міністр нагадав, що сьогодні тривають експерименти в Хмельницькому і Самборі, раніше подібний досвід був отриманий в Києві, де сьогодні вже несе службу нова патрульна служба.

«Експерименти тривали різний час, проте всі вони показали, що кількість звернень до міліції зросла в кілька разів. Зокрема, в Києві ця цифра збільшилася в чотири рази, в Хмельницькому – в п’ять разів, в Самборі – в півтора рази. Це говорить про те, що люди вірять, що можна чогось домогтися і дзвонять», – зазначив Аваков.

За його словами, перед МВС також стоїть найважливіше завдання здійснити структурні зміни, коли «бюрократи з кабінетів повинні вийти на вулиці і перетворитися в реальних помічників людям. А структурні підрозділи – наслідок, підрозділи спеціального призначення – повинні стати ефективними».

Міністр Аваков зазначив, що автоматичного переходу міліціонерів в нову поліцію не буде – буде проводитись атестація і спеціальний відбір.

2

– Люди повинні відчути захист. Ось на цьому шляху ми стоїмо, – підкреслив Арсен Аваков.

В ході візиту до Львівської області міністр внутрішніх справ України поспілкувався з місцевими жителями і вислухав побажання до нової поліції України.