Глава уряду подякував керівнику МВС за результативну роботу по боротьбі з незаконним видобутком бурштину

Сьогодні вночі спеціальна група співробітників МВС і ДФС вилучила в Рівненській області рекордну партію бурштину вагою понад 2,5 тонн, приготовлену для нелегального переправлення за кордон. За попередньою оцінкою, вартість партії становить близько трьох мільйонів доларів

Вилучений бурштин під охороною правоохоронців доставлений до Києва і під час спільної прес-конференції Прем’єр-міністра і міністра внутрішніх справ був продемонстрований журналістам.

 Міністр внутрішніх справ розповів журналістам подробиці проведеної операції.

На підставі оперативної інформації співробітників Управління протидії злочинності в сфері економіки УМВС України в Рівненській області 3-го серпня 2015 року слідчим управлінням обласної міліції розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 198 (Придбання або збут майна, здобутого завідомо злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. В рамках зазначеного виробництва проведені слідчі (розшукові) дії.

За результатами їх проведення правоохоронці встановили автомобіль місцевого жителя, в якому перевозився незаконно видобутий бурштин-сирець. Працівниками УПЗСЕ проведено обшук зазначеного транспортного засобу. За результатами обшуку було виявлено бурштин-сирець загальною вагою понад 2500 кг, упакований в мішки. Орієнтовна мінімальна вартість вилученого бурштину становить понад три мільйони доларів США. Призначено проведення експертизи вилучених каменів.

«Більш точно – вага і склад каменів по фракціям, що готується до контрабанди партії і його вартість визначать експерти в Києві», – повідомив Арсен Аваков.

Він підкреслив, що сьогоднішнє вилучення бурштину є результатом великої підготовленої операції МВС і Державної фіскальної служби України з викриття та припинення дій найбільшої злочинної групи, що діє в Рівненській області та паразитує на незаконному видобутку бурштину. У зв’язку з цим, пізніше в ході розслідування будуть названі прізвища людей, безпосередньо причетних до незаконного бізнесу – колишніх депутатів, чиновників, правоохоронців.

Прем’єр-міністр України подякував міністру за блискуче проведену операцію і повідомив про намір Кабміну в черговий раз звернутися до парламенту з проханням внести до порядку денного питання законодавчого регулювання видобутку бурштину в Україні.

За словами Арсенія Яценюка, у Верховній Раді України знаходяться три законопроекти про легалізацію видобутку бурштину, однак парламент не підтримав жодного з них.

– У вересні ми вкотре звертатимемося до Верховної Ради з тією метою, щоб ввести ліцензування видобутку бурштину, – підкреслив Прем’єр-міністр України.

Він також наголосив на важливості державної монополії на цей вид діяльності і необхідності проведення природоохоронних заходів.

Глава уряду зазначив, що Міністерство фінансів уже зараз закладає в проект бюджету на 2016 рік додатково мільярд гривень від продажу ліцензій на видобуток бурштину.