Геоінформаційна система МВС “Вибори 2014”. Арсен Аваков

МВС запустило геоінформаційну систему Вибори-2014.

Фальсифікація результатів виборів в Україні давно вже стала загальним місцем. Найбільш вражаючі підтасування в 2004 році привели до революції. І при цьому, до сих пір практично немає прецедентів покарання і застосування відповідних статей КК. Наприклад, за підсумками виборів 2012 року в ВРУ було зареєстровано 1084 заяви про вчинення правопорушень, а кримінальних справ було порушено за все два. Тобто, минула влада приховувала, а міліція разом з прокуратурою і судами ігнорувала такі порушення.

Цього разу МВС розробило і запустило геоінформаційну систему Вибори-2014. Ця система дозволяє практично в режимі реального часу отримувати інформацію про кожного правопорушення, пов’язане з виборчим процесом.

Зайшовши в систему через банер на головній сторінці сайту МВС України, будь-яка людина зможе побачити інтерактивну карту і оцінити кількість і розподіл зареєстрованих заяв по всій країні. Крім того, система Вибори 2014 дозволяє отримати список всіх порушень по окремій області і по окремому виборчій дільниці. Більш того – отримати довідку по кожному зареєстрованому заявою, причому, інформація буде доповнюватися в міру з’ясування органами УВС обставин справи.

Таким чином, кожен громадянин, який подав заяву про порушення, зможе контролювати хід його розслідування, а кандидати, штаби, спостерігачі, журналісти – всі бажаючі мають можливість вже в ході голосування оцінити, скільки фіксується порушень, в яких регіонах і чи можуть вони вплинути на результати. Після закінчення розгляду за кожною заявою, результат також буде доступний в системі Вибори-2014.

Звичайно, результат був би ще більш прозорий і справедливий, якби Верховна Рада прийняла ініційований МВС законопроект №4741, в якому ми пропонували підвищити відповідальність за зрив виборів і ввести відповідальність, як за підкуп виборців, так і за готовність продавати свій голос.

Такі норми передбачені в законодавстві Німеччини, Швейцарії, Канади. А в українському парламенті не вистачило 4 голосів …