Французькі парламентарії відзначили успіх спільних стратегічних проєктів

Сьогодні, 8 липня, голова Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч з парламентською делегацією Франції на чолі з депутатом Національних Зборів Валерією Фор-Мунтян. Сторони обговорили діючі українсько-Французькі проєкти і намітили подальші плани.

Зустріч відбулася за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, члена Сенату Франції Надії Сологуб і народних депутатів України, які входять до групи економічного співробітництва з Французькою Республікою.

Арсен Аваков зазначив, що спільні з Францією проєкти – найбільш динамічні:

«Нам вдалося організувати добру команду, знайти механізми взаємодії і налагодити роботу з українським парламентом. Так, конституційною більшістю ратифіковано Угоду щодо оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ «Укрзалізниця»; спільного виробництва висотного спеціалізованого обладнання для рятувальників; модернізації системи якісного водопостачання в Луганській області, а також будівництва ефективної системи водопостачання в Києві. Зараз з французькою стороною обговорюється можливість модернізації системи водопостачання в місті Харків»

Міністр також нагадав про перші українсько-Французькі проєкти, які вже активно реалізуються між двома країнами. Йдеться про контракти з компаніями OCEA і «Airbus Helicopters».

Нагадаємо, всі контракти передбачають обов’язкову локалізацію виробництва в Україні на вітчизняних підприємствах на рівні до 30%. Це дасть додаткові робочі місця і надходження до бюджету держави.

За словами Арсена Авакова, зараз ведуться активні переговори з компанією «Airbus» щодо ще одного масштабного проєкту — створення національного авіаперевізника.

«Ця ідея належить Президенту України. У вересні ми повинні вийти на конкретні тези, зараз же наші фахівці займаються технічними питаннями і проводять відповідні розрахунки», — повідомив він.

Голова делегації Франції, депутат Національних Зборів Франції Валерія Фор-Мунтян подякувала міністру та його команді за зусилля, які вони докладають у реалізації стратегічно важливих спільних проєктів та висловила слова підтримки державі Україна у боротьбі з російською агресією.

«Ми багато чули про Вас, про вашу ефективність і педантичність в роботі. Вам вдалося знайти спільну мову з Міністром економіки, фінансів і відновлення Французької Республіки Брюно Ле Мером, створити ефективні команди. Важливо, щоб ця співпраця тривала якомога довше. Безумовно, французькі парламентарії повністю підтримують територіальну цілісність і суверенітет України. Співпраця між нашими країнами тільки розпочато, є багато речей, які ми можемо зробити разом, наприклад, у будівельній, промисловій, сільськогосподарській сферах, кібербезпеці та IT-технологіях», — зазначила глава делегації Франції.

У той же час ще одна представниця французької сторони, член Сенату Франції Надія Сологуб додала, що глава Сенату Жерар Ларше високо оцінює співпрацю між двома країнами:

«Пан Ларше просив запевнити, що він надзвичайно уважно стежить за тією роботою, яка проводиться між Україною і Францією, роботою нашої групи дружби і в цілому — зв’язками між Францією і Україною. Спасибі вам за особисті зусилля, особисту енергію, яку Ви, спільно з вашими співробітниками, вкладаєте, щоб реалізовувати важливі для обох країн стратегічні проекти».