ДСНС проведе перевірку пожежної безпеки всіх ТРЦ, шкіл та інших об’єктів масового відвідування в країні

Державна служба з надзвичайних ситуацій МВС України за участю місцевих органів влади проведе перевірку і тестування систем пожежної безпеки в усіх торгово-розважальних центрах, кінотеатрах, школах, дитячих садах, інших будівлях і приміщеннях масового відвідування. Списки об’єктів для перевірки будуть надані місцевими органами влади відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«Уряд прийняв рішення дозволити ДСНС перевіряти місця скупчення людей на предмет безпеки, але очевидно, що роботу потрібно розширити. Ми даємо доручення МВС та ДСНС спільно з іншими відомствами, місцевими органами влади провести масштабну перевірку торгових центрів, кінотеатрів, шкіл, дитсадків і дитячих клубів на безпеку. Особливу увагу прошу приділити дитячим закладам», – заявив Володимир Гройсман.

Глава Уряду запропонував скласти список об’єктів для перевірок і вже через місяць озвучити результати перших ревізій, а також розробити публічний реєстр відповідності установ вимогам безпеки.

Нагадаємо, 25 березня 2018 року в ТРЦ “Зимова вишня” (Кемерово, РФ) сталася пожежа, в результаті якого загинуло за офіційними даними 64 людини, за даними неофіційних джерел кількість жертв може досягати 200 осіб. У числі загиблих багато дітей. За інформацією МНС РФ, загоряння виникло на четвертому поверсі, де розміщені кінотеатр і дитячі ігрові майданчики. У вогні загинули всі 200 тварин розташованого на цьому ж поверсі контактного зоопарку.

Нагадаємо, Постановою КМУ від 18 грудня 2017 №1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» для ДСНС та її територіальним органам знято мораторій в частині здійснення державного нагляду (контролю) щодо закладів оздоровлення та відпочинку дітей, навчальних закладів, а також суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Дія Постанови поширюється і на об’єкти з масовим перебуванням людей, в тому числі торгово-розважальні центри. Дані заклади перевірятимуться відповідно до затвердженого графіка. На офіційному сайті ДСНС ви можете ознайомитися з Річним планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2018 рік.


Довідка:


Постановою КМУ від 18 грудня 2017 №1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».


ДСНС  і її територіальні органи можуть здійснювати держнагляд (контроль):

  •     закладів оздоровлення та відпочинку дітей;
  •     інтернатних установ;
  •     установ дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, спеціалізованої освіти;
  •     суб’єкти господарювання з високим ступенем ризику (в тому числі об’єкти паливно-енергетичного, військово-промислового комплексів, об’єкти підвищеної небезпеки, хімічно небезпечні об’єкти та об’єкти висотного будівництва).