Для підвищення безпеки дорожнього руху в Україні створюється спеціальний Координаційна рада

До складу Координаційної ради увійдуть представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури та Державного агентства автомобільних доріг України.

«Доручаю Секретаріату Кабінету міністрів внести на наступне засідання Уряду питання щодо створення  Координаційної ради. Думаю, до цієї  Ради повинні увійти представники МВС, Мінінфраструктури та Укравтодору. Необхідно боротися з порушниками правил дорожнього руху не тільки штрафами, але і створити надійну систему безпеки руху », – підкреслив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Рівень смертності і травматизму в результаті ДТП в Україні є одним з найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким, про що в своїх звітах неодноразово вказували експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я, Світового банку та інших міжнародних інститутів. Відзначимо, що в Україні в 2016 році в дорожньо-транспортних пригодах загинуло 3 187 осіб, травмовано 32 079 осіб. За 9 місяців 2017 року на дорогах загинуло 2 317 і травмовано 25 082 осіб.

Для підвищення безпеки дорожнього руху була розроблена і затверджена Стратегія підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, на основі якої розроблено План заходів щодо підвищення рівня безпеки дорожнього руху 2020 і Державна програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху 2020.

Комплексний план заходів щодо підвищення безпеки руху передбачає будівництво 500 нових кільцевих розв’язок, 500 острівців безпеки і 1000 пішохідних переходів на автодорогах країни.

Нагадаємо, що 10 листопада 2017 року, Кабінет міністрів України, підтримав ініціативу Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо внесення змін до нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху. Дані зміни передбачають введення відеофіксації правопорушень на дорогах України (близько 4 тисяч камер), зниження допустимої швидкості руху машин в населених пунктах до 50 км / ч. (1 січня 2018 г.), а також збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху.