Для протистоянню РФ Україні потрібен цілий спектр допомоги від західних партнерів

Про це ексміністр МВС Арсен Аваков заявив, коментуючи питання можливого вторгнення російської армії на територію України виданню «Цензор.нет».

«Путінський режим загрожує незалежності та суверенітету України з першого дня військової агресії. США поділилася своїми даними, зокрема картами, із європейськими союзниками, а американські дипломати отримали вказівку від Держдепартаменту обговорити питання російської загрози з усіма союзниками США в Європі. Але, окрім слів, нам потрібна реальна допомога», – зазначив політик.

За його словами, необхідно негайно активізувати співпрацю з міжнародними партнерами в оборонній сфері. Коментуючи заяву США про намір направити в Україну військових радників і додаткове озброєння, Арсен Аваков зазначив, що Україна потребує ширшого спектру летальної зброї від західних партнерів, однак не менш важливо – одночасно посилювати і економічний тиск на Російську Федерацію.

«Сполучені Штати можуть відправити Україні переносні засоби ППО «Стінгер» або засоби захисту «Залізний купол» – від ракет малої дальності або інші засоби ППО як запобіжник від можливого вторгнення. НАТО необхідно зміцнити східну оборону, переглянувши систему колективної європейської безпеки, де Україна має зайняти своє місце, та направивши більше військових кораблів до Чорного моря. Третьою відповіддю має стати посилення санкцій», – сказав Арсен Аваков.

Він також додав, що, попри ймовірне вторгнення РФ, на жаль, достатньо чіткої офіційної позиції української влади на сигнали наших міжнародних партнерів – немає і досі.