Держава в смартфоні: Запущено сервіс онлайн-заміни водійського посвідчення

Сьогодні, 17 лютого, Кабінет Міністрів України підтримав постанову, завдяки якому обміняти або замовити водійське посвідчення можна буде на сайті ГСЦ МВС або в мобільному додатку та на порталі «ДІЯ».

«Зараз Уряд підтримав ще одну спільну ініціативу МВС і Міністерства цифрової трансформації – можливість замовити послугу з видачі або заміни водійського посвідчення як в е-кабінеті водія на сайті https://hsc.gov.ua/, так і в мобільному додатку «ДІЯ». Онлайн заявка – онлайн оплата – один візит до найближчого сервісного центру. Ще один крок до держави в смартфоні!» – підкреслив Арсен Аваков.

Новий сервіс дає можливість водієві онлайн замовити заміну посвідчення у разі пошкодження, втрати, зміни прізвища або по закінченню двох років після видачі першого посвідчення водія.

Щоб обміняти водійське посвідчення в додатку «ДІЯ» або в електронному кабінеті водія, необхідно заповнити форму заявки, завантажити фотокопії паперового (пластикового) документа, що засвідчує зміну даних, і медичну довідку. Далі – онлайн оплата послуг. Готове посвідчення людина може отримати в обраному сервісному центрі після ідентифікації особи. Скористатися цією послугою можуть лише ті громадяни, водійські прав яких верифіковані і документ коректно відображається в додатку «ДІЯ».

Варто зазначити, що 1,5 млн. українців вже користуються цифровими водійськими посвідченнями