Батальйон Нацгвардії імені Кульчицького повернувся із зони АТО

Відбулася ротація резервного батальйону. Бійці повернулися після виконання бойового завдання. У розташуванні частини їх зустрічали рідні та близькі. Керівництво МВС вручило бойові нагороди.

1

2

Сьогодні із зони проведення антитерористичної операції повернувся батальйон Національної гвардії України імені генерала Сергія Кульчицького, який 29 травня, разом з 13 бійцями, загинув у збитому терористами під Слов’янському вертольоті.

Бійці батальйону оперативного призначення стали першими, хто відчув силу противника в бою і стримували наступ з квітня місяця поточного року. Батальйон імені Кульчицького був сформований на базі першого і другого резервних батальйонів Нацгвардії. 8 серпня в Нові Петрівці, де знаходиться база Нацгвардії, прибули бійці 1-го і 2-го резервних батальйонів (понад 320 бійців), які вже побували в зоні АТО. Це переважна більшість тих, хто вже брав участь в бойових діях.

3

4

Героїв на плацу військової частини Національної гвардії України зустрічали рідні, близькі, товариші по службі, командування і т.д. Хліб з сіллю і вигуки: «Героям слава!» – це найменше, що можуть зробити люди за героїзм і мужність воїнів, які захищають нашу державу від вторгнення сепаратистів.

5

6

7

8

9

Хвилиною мовчання воїни вшанували пам’ять 9 загиблих в боях побратимів. Ім’я кожного бійця залишиться в пам’яті товаришів і рідних, адже вони загинули за свободу, суверенітет і цілісність України. Всі вони герої, а герої не вмирають.

Згадали бійці і свого командира – генерал-майора Сергія Кульчицького, який загинув в зоні АТО. Вимогливий, принциповий офіцер вимагав від себе і від підлеглих сумлінного виконання службових обов’язків на благо Вітчизни. Він віддавався роботі на повну, дбав про підлеглих і в важку хвилину ставав горою на їх захист. Високий, м’язистий, міцної статури, з мужнім, вольовим обличчям він мав неабиякий талант командира …

«… Справжній командир … Завжди був поруч зі своїми бійцями: жив в палатці, їв нехитру солдатську їжу, яку бувало, сам і готував, – так охарактеризував Сергія Петровича користувач соцмережі, який спілкувався з генералом під час виконання завдань на сході. – Він завжди літав чи їздив туди, де стоять його солдати. Він захищав Україну і робив це добре, робив це чесно. Мені пощастило бути знайомим з цією людиною … »

Подібні слова вимовить кожен резервіст першого батальйону Нацгвардії, адже останні місяці свого життя генерал-майор Сергій Кульчицький присвятив підготовці саме цих бійців.

Від першого дня навчань він був поруч з добровольцями. Пригадується день відправки батальйону на схід для служби на блокпостах … З оптимістичною посмішкою Сергій Петрович в той день вселив надію кожному, що все буде добре, – перемога за нами …

Більше місяця він разом з бійцями знаходився на сході в зоні проведення АТО, з честю виконував свій обов’язок і до останнього подиху залишався вірним своєму народові, служінню якій присвятив усе життя …

10

11

12

13

До присутніх звернувся Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який підкреслив, що нині і повсякчас Україна і її народ розраховують на таких бійців, справжніх патріотів добровольців, які надійшли так, як веліла душа. – Саме ви будуєте нову Україну, за яку воюєте зараз!, – зазначив Міністр.

14

15

16

17

18

Під час урочистостей наказом Міністра внутрішніх справ України бійці батальйону за відданість, хоробрість і мужність були нагороджені відомчими нагородами. Подяки отримали також волонтери, які допомагали і продовжують допомагати бійцям одягом, їжею, медикаментами, засобами індивідуального захисту і т.д.

19

Після повернення із зони АТО бійці, отримавши заробітну плату і премії, відправляються в невелику відпустку, а потім, в разі потреби і рішенням керівництва, повернуться на передову.

20

21

Слід зазначити, що 14 березня 500 добровольців з Майдану зібралися на центральній площі столиці, щоб відправитися на навчання – на полігон, в село Нові Петрівці під Києвом, щоб незабаром стати на захист нашої держави.

5 квітня в навчальному центрі Національної гвардії України відбулося урочисте і знакова подія – майже 300 резервістів Першого резервного батальйону проголосили Присягу на вірність українському народові. Після чого бійці вирушили в східні регіони держави для виконання поставлених завдань.

З кінця квітня бойову підготовку проходили ще близько 270 добровольцев другого резервного батальйону, серед яких є як юнаки, так і дівчата. 16 травня вони прийняли присягу, а 29 травня бійці вирушили на виконання поставлених перед ними завдань.

Одними з головних завдань, які стоять перед бійцями батальйону в зоні проведення антитерористичної операції є: несення служби на блокпостах і оперативно-профілактичне відпрацювання звільнених міст.

22

23\

24

25

26