Автомобілі волонтерів, МВС і Нацгвардії в зоні АТО поставлять на тимчасовий облік

Після інциденту з розбоєм і стріляниною в Києві 4 травня, що призвела до загибелі і поранення людей, а так само з метою припинення множинних випадків спекуляції шахраїв на патріотичної теми, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дав вказівку посилити контроль ідентифікаційних номерних знаків автомобілів.

– Була введена норма – ніяких поблажок і компромісів, що дозволяють шахраям і злочинцям ховатися, маскуючись під реальні воєнізовані і волонтерські підрозділу. Ніяких наклейок на номерах, що ускладнюють реальну ідентифікацію авто – ні «ПТН, ПНХ», ні яких інших – тільки державний номер, – зазначив глава правоохоронного відомства.

За три дні тільки в Києві було затримано близько 100 таких транспортних засобів. Значна частина цих машин працювала в реальному секторі допомоги АТО – або безпосередньо в підрозділах Нацгвардії, МВС, Збройних сил (машини туди передали волонтери), або в реальному волонтерському секторі допомоги підрозділам АТО. Іноді виникають проблеми з процедурою постановки цього транспорту на держоблік.

– Для вирішення цієї проблеми, до тих пір, поки інше не буде врегульовано постановою Кабміну, яке зможуть запропонувати юридичні служби – щоб не перешкоджати реальній роботі по забезпеченню обороноздатності країни, з огляду на особливий період – прийняв рішення: Державтоінспекції ввести тимчасовий облік таких автомобілів, – зазначає міністр.

З цією метою керівництву регіональних підрозділів Державтоінспекції та командирам підрозділів МВС І Нацгвардії, добровольчих підрозділів, з необхідно надавати такі транспортні засоби на огляд в підрозділи Державтоінспекції та експертної служби для їх ідентифікації та видачі тимчасових номерних знаків встановленого зразка на протязі 24 годин з моменту звернення.

PM338image001

Арсен Аваков зазначив, що такий же порядок реєстрації буде дійсний і для реально діючих волонтерських організацій. Правило надання тимчасових номерів буде поширюватися на всі машини, щодо яких існують складності зі звичайною процедурою реєстрації (складності в митному оформленні, відсутність або втрата повного набору документів на авто та ін.). У разі виявлення автомобілів, що знаходяться в розшуку – вони будуть затримані і доставлені на штрафмайданчики відповідно до закону.

– Всім реальним бійцям АТО і волонтерам – буде повне сприяння і мінімум формалізму! Порядок і в цьому нас тільки зміцнить, – повідомив Арсен Аваков.