Арсеній Яценюк та Арсен Аваков провели зустріч з командуванням НГУ

У День захисника України прем’єр-міністр Арсенія Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провели робочу зустріч з командуванням Національної гвардії України і обговорили алгоритм подальшого розвитку цього формування.

Учасники обговорили проект створення міжнародного навчального центру в с. Старе, Київської області, на базі якого можна буде не тільки готувати бійців Нацгвардії, а й відпрацьовувати взаємодію підрозділів НГУ з підрозділами Збройних сил України. За попередніми оцінками командування Нацгвардії, на належне обладнання центру буде потрібно близько 500 мільйонів гривень.

Арсеній Яценюк зазначив, що створення цього навчального центру повинно стати основним проектом НГУ на 2016 рік. Частина обладнання, можливо, нададуть партнери з США та Канади, бюджет на інфраструктуру центру профінансує Кабінет Міністрів України.

Крім того, учасники наради обговорили актуальні питання матеріального забезпечення підрозділів НГУ, можливість надання повноцінного соціального пакета, організації психологічної реабілітації бійців, які беруть участь в АТО і їх сімей.

Глава уряду повідомив, що в Кабінеті Міністрів України найближчим часом може бути введена посада уповноваженого саме з питань реабілітації учасників АТО. У разі, якщо це рішення підтримає Верховна Рада, посаду уповноваженого матиме статус віце-прем’єр-міністра. Його завданням стане координація дій всіх центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких віднесено реабілітація учасників АТО.

«Досвід США показує, що з числа повернулися з війни кожен третій потрапляє в зону уваги поліції за агресивну поведінку. Ця проблема і від нас нікуди не дінеться і ми повинні реабілітувати наших бійців», – зазначив Арсен Аваков.